Ambasadori i OSBE-së takohet me Ramën , zbardhet axhenda e diskutimit

Kreu i prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Guido De Sanctis, është takuar këtë të premte me kryeministrin, Edi Rama.

Kryeministri ka protur sot ambasadotin e OSBE-së në ambiente e Kryeministrisë.

Lajmi për takimin e dyshes është konfirmuar nga vetë ambsadori i OSBE-së në Shqipëri, i cili ka shperndarë foto nga takimi i tij me Ramën në Facebook.

Ambasadori bën me dije se tema e diskutimit me Ramën u fokusua te prezenca e OSBE-së për institucionet dhe shoqërinë shqiptare, në rrugën e reformave.

Guido De Sanctis shprehet se pret një bashkëpunim të madh mes OSBE-së dhe Shqipërisë./albeu.com/