Aksident tragjik në Shkup, makina përplas për vdekje 24 vjeçaren

Një 24-vjeçare ka humbur jetën sonte në lagjen Karposh të Shkupit, pasi është përplasur në një vendkalim për këmbësorë në afërsi të “City Mall”, transmeton A1on.

Vajza ka qenë duke kaluar rrugën në një vendkalim për këmbësorët, ndërsa makina e markës Toyota e ka përplasur dhe e ka hedhur disa metra larg, me çka ka humbur jetën në vendngjarje.

Jozyrtarisht, shoferi që e ka përplasur ka parakaluar një makinë tjetër, e cila është ndalur në vendkalimin e këmbësorëve.

Ndryshe policia ndodhet në vendngjarje dhe po kryen kontroll.

Shtuar 20.01.2022 23:44