3 të dënuar arratisen nga burgu në Itali, shqiptari i pafat, kapet sapo kalon rrethimin

Një arratisje ka ndodhur mbrëmë në burgun Bellizzi në Itali. Aktualisht janë në kërkim dy të burgosur. Ata janë një 40-vjeçar maroken Hassan Kufi dhe një 22-vjeçar rumun Florin Mocan, ndërsa i treti i cili u përpoq të ikë, një i dënuar me origjinë shqiptare, u kap menjëherë nga agjentët.

Pasi bënë një vrimë në murin e qelisë, të tre u zbritën duke lidhur çarçafët.

Marokeni duket se i përket një organizate terroriste dhe duhet të vuajë 27 vjet burg. Në momentin e arratisjes, në fakt, sipas asaj që deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Sappe Emilio Fatterello, ishin të pranishëm vetëm 10 agjentë. Duket se arratisja e tyre ka qenë e mirëorganizuar pasi jashtë i priste një makinë ndërsa agjentët e burgut kanë qenë me numër të reduktuar./albeu.com


Shtuar 11.01.2022 17:01