19 vdekje dhe 795 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, 19 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në Kosovë.

Gjithashtu nga 6.079 mostra të marra, kanë rezultuar pozitivë 279 persona.

Në këtë periudhë janë shëruar 1.269 persona, ndërsa rastet aktive janë 12.464./albeu.com

 


Shtuar 17.09.2021 15:25