12 vdekje dhe 410 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 410 raste të reja me COVID-19 ndërsa 12 persona kanë humbur jetën.

Sipas Ministrsisë së Shëndetësisë janë shëruar 1732 persona, duke e ulur numrin e rasteve aktive në 14 mijë e 501./albeu.com

Shtuar 15.09.2021 15:06