999 rezultate për

vucic

Vuçiç: Shërbimet sekrete ndalën korrigjimin e kufirit Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka zgjedhur të dielën, disa dite pas Samitit të Berlinit për të çërguar një porosi
Berisha publikon fotografinë sekrete: Thaçi dhe Vuçiçi i tregojnë hartat Merkelit (FOTO LAJM) Samiti i Berlinit i dha fund njëherë e mirë projektit të frikshëm të ndarjes së Kosovës. Vendet kryesore të BE, Gjerm
Pas Vuçiçit edhe Thaçi shkon në Tiranë Më 8-9 maj 2019, Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizon në Tiranë Samitin e radhës së Liderëve të Procesit të Brdo
Partia e Albin Kurtit ultimatum Ramës: Sqaro, pse po vjen Vuçiçi në Tiranë Vizita e paralajmëruar e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe atij të Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik,
Partia e Albin Kurtit ultimatum Ramës: Sqaro, pse po vjen Vuçiçi në Tiranë Vizita e paralajmëruar e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe atij të Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik,
Njihni njeriun e Vuçiçit që po investon në Kosovë Dje në Shtërpce, Policia e Kosovës ka ndërprerë dhe ka shpërndarë një protestë të organizuar nga shqiptarë e serbë të ci
Vdes idea e korrigjimit të kufijve, Vuçiç e pranon publikisht Në Berlin është varrosur ideja për korrigjim të kufijve. Këtë e ka pranuar sot edhe publikisht ideatori i saj, president
Vuçiç vjen në Tiranë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç me 8 maj udhëton në Romë për t’u takuar me zëvendëskryeministrin e Italisë, Matte
Vëllai i dëshmorëve Bytyçi flet në Kongresin Amerikan për punët e pista të Vuçiçit Ilir Bytyçi, vëllau i Yll, Agron dhe Mehmet Bytyçit të vrarë nga forcat serbe pas përfundimit të luftës, dëshmoi para Ko
Vuçiç tërbohet nga inati që nuk u fol për taksën Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç thotë se ka mbetur ‘gojëhapur’ me ato që kanë deklaruar Thaçi e Haradinaj në Samitin e
Rama pin verë me Vuçiçin dhe Haradinajn, Thaçi qesh (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, janë parë bashkë në një tavolinë me hom
Dalin pamjet kur Vuçiçi thyen vezën me Mogherinin (FOTO LAJM) Takimi mes udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Berlin, kishte një hyrje aspak formale. Duke qenë se ky
Vuçiç sërish përplaset me gazetarët e Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka pasur një debat interesant me gazetarët nga Kosova të cilët po ndjekin punimet e sa
Vuçiç: Nuk besoj se do të zgjidhet diçka nga Samiti i Berlinit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Si
Berisha: Argatët e Vuçiçit në Tiranë dhe Prishtinë po punojnë për Serbinë e Madhe në Berlin Samiti i Berlinit pritet të mbahet gjatë ditës së sotme, por kjo sipas ish-kryeministrit Berisha ka të bëjë me përgatitj
Vazhdojnë protestat kundër Vuçiç Për javën e 21-të me radhë serbët kanë dalë në rrugët e Beogradit kundër presidentit Aleksandar Vuçiç. Mijëra demonst
Vuçiç: Nuk lëshojmë pe në Berlin, le ta harrojnë atë film Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka folur sot në Kinë për Samitin e Berlinit që do të mbahet me 29 prill me ftesë
Kurti: Këto janë 5 arsyet pse Thaçi e Vuçiç s’munden ta ndajnë Kosovën Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në emisionin Pressing ka folur për idenë e ndryshimit të kufijve të promovuara nga
Gazeta gjermane: Merkel në Berlin do të ndalë planet e Thaçit dhe Vuçiçit Takimi i 29 prillit në Berlin me ftesë të kancelares Angela Merkel dhe presidentit francez, Emanuel Macron, ka kaluar në
Haradinaj: Kosova nuk do të ndahet, do të skuqen ata që janë me Vuçiçin Kryeministri Ramush Haradinaj nga vendlindja e tij ka goditur opozitën dhe presidentin Thaçi. Për të parët sepse e akuzo