999 rezultate për

visi

Dërgon makinën në servis, gazetares shqiptare i vjedhin portofolin (VIDEO) Gazetarja Ornela Gaçe ka rënë pre e një hajduti i cili i ka vjedhur portofolin në makinë në mes të ditës. Ngjarja ka
Ukraina nuk lejon këngëtaren ruse në Eurovision, kundërpërgjigjet Rusia Pas vendimit të Ukrainës për të mos lejuar që këngëtarja ruse Julia Samoilova të performojë në Festivalin europian të kë
Linda Halimi ndërpret koncertin e Eurovisionit, refuzon atë që bëjnë shumë këngëtarë (VIDEO) Këngëtarja Lindita Halimi, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision kete vit. Ajo ka nisur turin e saj promovues të kë
Ja çfarë shkruajnë mediat në Islandë për atmosferën në Shkodër Edhe mediat në Islandë po i kushtojnë vëmendje të vecantë atmosferës në Shkodër. “Janë rreth 20-30 tifozë që kanë ar
Rrëfehet velina brune e Fiks Fare: Ja si ndihemi pranë Devisit dhe Dorianit (FOTO LAJM) Velina brune e programit “Fiks Fare” ka rrëfyer eksperiencën e saj në television krah dy prezantuesve dhe aktorëve të ta
SHORTI/ Shqipëria në gjysmëfinalen e parë të Eurovisionit Po afron kompeticioni më i madh në Europë mbi muzikën dhe Shqipëria shpreson për një rezultat të denjë me përfaqsuesen L
Qeveria jep me koncesion edhe servisin e anijeve Qeveria do të japë me koncesion shërbimin e anijeve detare në të gjitha portet e vendit. Ministria e Transporteve shpall
Lindita Halimi: Çfarë nderi të përfaqësoj popullin tim në Eurovision! (VIDEO) Lindita Halimi, me këngën “Bota”, të punuar me tekst nga Gerald Xhari (Big Basta), muzikë dhe orkestrim nga Klodian Qafo
Ja kush është shqiptarja që mund të përfaqësojë Suedinë në Eurovision (VIDEO) Këngëtarja Adrijana Krasniqi është një shqiptare nga Maqedonia, e cila prej disa vitesh jeton në Suedi. Emri i saj ë
Mungoi në inagurim, shqiptarët valëvisin flamurin në minaren e xhamisë (FOTO LAJM) Banorët e Manastirit janë ngritur sot në mëngjes dhe kanë parë flamurin shqiptar të valëvitet në minaren e xhamisë “Hajd
PREKËSE/ Vdiq me nënën në aksident, familjarët dhurojnë organet e Dejvisit (FOTO LAJM) Lajmi i aksidentit tragjik të një familjeje shqiptare në Ferrara të Italisë ku humbi fillimisht jetën nëna dhe më pas dj
Ndërkombëtarët kërkojnë Era Istrefin në Eurovision Mediat e huaja vijojnë ti bëjnë jehonë Era Istrefit, ndërsa kërkesa e tyre e radhës është që ajo të jetë e pranishme në
MP visit the area where the drug plane landed Five DP MPs of the Parliament visited today the area where the small plane of the Italian Guido Guidi made an emergency
"6 ditë pa Elvisin" zëvendëson... Pas largimit të Ermal Mamaqit nga “Digitalb”, ka qenë ish-aktori i "Portokallisë", Elvis Pupa ai që e zëvendësoi për të
Internationals demand the Vetting Law, Meta interrupts visit to the US The Albanian politics is working to pass the vetting, one of the seven laws part of the Justice Reform package. The law
Era Istrefi drejt Eurovisionit? Jehona e këngës së njohur Bonbon të Era Istrefit, e kthyer në një hit tashmë ndërkombëtar që dëgjohet anekënd Europës e
4 ekipet spanjolle që nuk kanë zbritur asnjëherë në Segunda Division (FOTO) Java e fundit e kampionatit gjithmonë konsiderohet më e trishtuara, sepse mësohet edhe për ekipet që sezonin e ardhshëm
Eneda Tarifa gati për “Eurovision” Përfaqësuesja shqiptare në garen europiane të këngës, Eneda Tarifa, ka thënë se gjithçka është gati për skenën e madhe t
Flet Elton Imeri: S’kemi hasmëri me asnjë person Personi i cili mbeti i plagosur në këmbë pas atentatit me eksploziv që iu bë në dhjetor 2015, Elton Imeri, tregon se nuk
Eurovizioni kërkon falje për flamurin e Kosovës Të enjten pasdite, në uebsajtin e Globe Arena dhe në agjencinë e biletave AXS, është bërë publik versioni para-përfundim