999 rezultate për

vendimi

E BUJSHME/ Garda i hoqi rojet fizike, dy gardistët marrin vendimin ekstrem Garda e Republikës i hoqi sëfundmi gardistët Sali Berishës, por këta të fundit kanë marrë një vendim ekstrem për të qend
Kryemadhi reagon për herë të parë vendimi i Lefter Kokës Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka kometuar protestën e sotme ku ka bërë thirrje për të r
Keni gatuar dhe jeni ngrohur me gaz? Merret vendimi drastik Edhe pse shumica e njerëzve ditët e sotme zgjedhin të gatuajnë me gaz, kjo gjë nuk do të jetë më e mundur. Sipas një
Preç Zogaj: PD gaboi me vendimin Analisti Preç Zogaj thotë se Partia Demokratike gaboi me vendimin që mori. Nga studio e emisionit “Opinion” ai ka thënë
Jepet vendimi për shtatë të miturit që përdhunuan 14 vjeçaren Të miturit e përrfshirë në skandalin seksual në qytetin e Kavajës janë lënë në burg nga Gjykata e Apelit. Ngjarja që
Burg për Ujkun e Cërrikut, ja vendimi i gjykatës për të arrestuarit Ish-kreu i Policisë Bashkiake Florenc Hoxha mbetet në burg. Gjykata e ka vlerësuar të ligjshëm arrestimin e tij pas prot
Ndodh në Poloni, VAR-i ndëshkon lojtarin e Legias dy herë me karton të kuq (VIDEO) VAR-i po fiton gjithnjë e më shumë rëndësi në fushat e futbollit, pasi përtej problematikave të evidentuara, në jo pak r
Nuk ka kthim pas! Basha bën paralajmërimin e fortë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar sot se “nuk ka kthim mbrapa” lidhur me vendimin unanin të marr
Vendimi për djegien e mandateve, Kryemadhi i përmend Ramës fëmijët Monika Kryemadhi ka treguar se vendosi djegien e mandateve pasi ishte e vetmja mundësi. E pyetur se cfarë mendonte p
Gjici merr vendimin për trajnerin, ultimatum skuadrës Armando Cungu do të vijojë të jetë trajner i Kukësit. Edhe pse u fol për një krisje me presidentin dhe teknikut shkodran
Një tjetër ekip shqiptar në CAS, akuzohet FSHF Tomori-Apolonia ishte ndeshja e Kategorisë së Parë që solli tërmet të madh në ligën e dytë të futbollit të Shqipërisë.
Njihuni me motrat që nga varfëria kanë marrë vendimin ekstrem (FOTO LAJM) Katër motra meksikane nga varfëria kanë vendosur që ta japin barkun me qera. Ato nuk janë të martuara, por e japin mitrë
Kukësi merr vendimin e papritur për trajnerin Armando Cungu Armando Cungu nuk do të jetë më trajneri i Kukësit. Pas dy humbjeve radhazi, me Tiranën dhe Teutën, dhe me Partizanin që
Spalletti: Vendimi për Icardin ishte shumë i vështirë dhe i dhimbshëm Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka sqaruar vendimin e klubit të tij për t’i marrë shiritin e kapitenit Mauro Icar
Trump për një mur merr vendimin ekstrem Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka shpallur gjendjen e emergjencës kombëtare në kufirin
Krimet e Rënda marrin vendimin për gardistin që vrau gruan Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Alket Arapajn. Arapaj ishte punonjës i Ga
Zyrtare: Barcelona merr vendimin për të ardhmen e Valverdes Ernesto Valverde do të jetë trajner i Barcelonës edhe për sezonin e ardhshëm. Klubi katalanas njoftoi se kanë arritu
Merret vendimi, sot shkollat në Kosovë do të mësojnë për pavarësinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkoll
Merret vendimi, sot shkollat në Kosovë do të mësojnë për pavarësinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkoll
Gjykata i rrëzoi padinë, ky është reagimi i Christian Panuccit Trajneri i Kombëtares shqiptare ka hum bur në Shkallën e Parë një betejë ligjore të nisur me ish-presidentin e Republikë