999 rezultate për

struges

Komuna e Strugës denoncon skandalin: Parlamenti nuk e njeh dygjuhësinë (DOKUMENT) Të prekur rëndë nga sjellja dhe praktika sa absurde aq edhe ksenofobe Komuna e Strugës denoncon poshtërimin që i bëhet G
Me urdhër partiak, mësuesit e Ohrit dhe të Strugës do të sillen në kundër-protestë Me urdhër të partisë në pushtet, mësuesit e shkollave në Ohër dhe në Strugë do të duhet të dalin në kundër-protestën e V
Bashkia e Pogradecit, Strugës e Ohrit nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi (FOTO LAJM) Bashkia e Pogradecit dhe Komunat e Strugës dhe Ohrit nënshkruan një memorandum bashkëpunimi në Wismar të Gjermanisë për
Sela: Vrasësi me pagesë kishte urdhër të eleminonte Krenar Llogën Kryetari i Komunës së Strugës dhe kryetari i Lëvizjes për Reforma në PDSH, Ziadin Sela publikoi sot letrën kërcënuese, k
Ja si do të duket qendra e re e Strugës (FOTO LAJM) Komuna e Strugës fillon me zbatimin e projektit "Rinovimi i Hapësirës së Përmendores". Me një fond prej rreth 2 mili
Maqedonasit bllokojnë komunën e Strugës me "Badinter" Në seancën e 34 të Këshillit të Komunës së Strugës, në të cilën këshilltarët me procedurë të shpejtuar miratuan shumicën
Komuna e Strugës thellon bashkëpunimin me komunën e Byjykçekmexhesë (FOTO LAJM) Sot Kryetari i Komunës së Strugës, Ziadin Sela, priti në një takim Kryetarin e Komuës së Byjykçekmexhesë, Hasan Akgun.
Qazimovski: Bilall Kasami ka fyer shqiptarët e Strugës, të kërkojë falje Abdulla Qazimoski - Për hir të korrektësisë dhe të vërtetës, nuk munda të lexoj dhe mos të reagoj ndaj deklaratës skanda
Kaosi në trafik, Komuna e Strugës padit Policinë (FOTO LAJM) Duke parë kaosin urban Komuna e Strugës i është drejtuar disa herë me shkrim Policisë në Strugë për marrjen e masave sa
5 Deputetë as për 5 pare Struga ka 5 deputetë, që në të vërtetë nuk bëjnë as 5 pare. Ne edhe më herët kemi denoncuar qasjen selektive, diskrimini
Reagon LR-PDSH në Strugë: Qeveria investimet kapitale për Strugën ia jep Ohrit Dega Strugë e Lr-PDSH akuzon qeverinë qendrore se po i merr kompetencat institucionale Strugës dhe po ia jep Ohrit. S
As qeveria e as deputetet nuk menduan për vogëlushët e Strugës Godina e vjetër e kopshtit të fëmijëve në Strugë "Dielli" tashmë prej 40 vitesh mbulohet nga një çati me materiale kance
Këshilli i Strugës me sallë të re, shqipja mbi maqedonishten (FOTO LAJM) Sot u bë inagurimi i sallës së renovuar të Këshillit të Komunës së Strugës. Në prani të Kryetarit të Këshillit, Abdulla
Sela dhe Merko kapin lopatën së bashku (FOTO LAJM) Përurimi i fillimit të punimeve për ndërtimin e kanalizimit për fshtrat e ish Komunës së Dollogozhdit ka bërë pas shumë
Borxhet e shkollave ndaj EVN-së, reagon Komuna Strugë Komuna e Strugës përgënjeshtron publikimet e dala në disa mediume kombëtare nga ana e EVN-së në lidhje me borxhet e shko
Qeveria grabit buxhetin e Komunës Strugë Komuna e Strugës ka bërë denoncim publik ndaj Qeverisë për grabitjen e buxhetit të saj dhe që siç thuhet grabitje e real
Shuhet veprimtari nga Struga, Imet Ziba Eshtë ndarë papritmas sot nga jeta, inxhinjeri i bujqësisë, ndër të parët e rajonit të Strugës, Imet Ziba. Kontributi i
Nisën "Mbrëmjet Poetike të Strugës", anashkalohet gjuha shqipe Me ndezjen e flakadanit dhe vargjet e poezisë së Konstantin Milladinovit, "Malli për Jugun" dhe fjalën përshëndetëse të
Ambasadori britanik takohet me Ziadin Selën (FOTO LAJM) Pas vizitës së djeshme të ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni, Jess Bailey, sot në Komunën e St
Ambasadori amerikan në Strugë, takohet me Ziadin Selën (FOTO LAJM) Sot me fillim në orën 12:30, Ambasadori i SHBA në Maqedoni, z. Jess Bailey zhvilloi një vizitë zyrtare në Komunën e Stru