999 rezultate për

projektet

Rama në Bruksel, pritet të takohet me Vuçiç Kryeministri Rama merr pjesë sot në Samitin për Ballkanin që zhvillohet në Bruksel, organizuar nga Komisioni Europian. R
Nga Milan te Barça, ja projektet e stadiumeve të reja (FOTO-VIDEO) Klube të mëdha si Real Madrid, Milan dhe Barcelona, por edhe klube të vogla si Udinese, kanë gati projektet për ndërtimi
Procesi i Berlinit vijon në mars në Prishtinë Kosova do të jetë mikpritëse e samitit të ardhshëm të “Western Balkans 6” në muajin mars, ku takohen shtetet e Europës J
BDI dhe PDSH përplasen për "Korridorin 8" Përplasje në kuvend edhe rreth huas së re të qeverisë me të cilën do të financohet pjesa lindore e hekurudhës në "Korrid
"Konkurrencë, transparencë dhe cilësi për projektet në Art dhe Kulturë" Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama është ndalur tek projektet e reja per njerëzit e Art
Projektet rajonale, Gjosha, Haxhinasto e Ahmetaj takim me Paquet Ministrja e Integrimit EvropianKlajda Gjosha, Ministri Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto dhe Ministri i
Xhindi: Qeveria po bllokon zbatimin e projekteve të bashkisë Në Lubjanë të Sllovenisë u mbajt konferenca “Future of cities award 2014”, ku ishin të ftuar përfaqësues në nivelin krye
Gruevski prezanton arritjet e 100 ditëve të para Kryeministri Nikola Gruevski dhe ministrat e tij pritet të prezantojnë sot para opinionit publik arritjet e 100 ditëve t
Rama: Ja 12 projektet që financohen nga rritja e të ardhurave Kryeministri Edi Rama bëri sot publik projektet që do të financohen nga rritja e të ardhurave. Ndër 12 projektet janë, n
Qytetarët kundër projektit "Fusha e Lukovës" Afër 100.000 persona kanë nënshkruar peticion kundër projektit "Fusha e Lukovës". Këto peticione janë ndërmarrë, pas
Veliaj në Gjirokastër: Pas 8 vitesh i rikthyem qytetit investimet Ministri Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erion Veliaj, ka zhvilluar një vizitë në Gjirokastër për të inspektuar gjasht
Ballkani shpalos projektet në Berlin, Rama merr vlerësime për dokumentin Në nisje të samitit të Berlinit, kryeministri Edi Rama shprehet në rrjetet sociale se dokumenti i paraqitur nga Shqipëri
Ja projektet turke për Flamurtarin Peripecitë e Flamurtarit me formën e re të privatizimit duket të kenë marrë fund pas një kalvari të gjatë diskutimesh. V
Zbulohen projektet e Gjergj Kaçinarit, marrëzisht i dashuruar Gjergj Kaçinari, djali i kompozitorit të njohur Alfred Kaçinari është rrëfyer për Portalin Albeu.com, në lidhje me proje
Iliri i Big Brother zbulon për Albeun projektet për TV (FOTO LAJM) Nëqoftëse përmendim emrin Ilir Beqiri, na vjen në mëndje djali i shkathët i Big Brother 6, i cili ishte ngushtësisht i l
Ja disa nga projektet më të rëndësishme në ndërtim (FOTO-LAJM) Në Shqipëri janë prezantuar së fundmi disa projekte të rëndësishme në fusha të ndryshme të cilat kanë nisur apo pritet t
BDI: Ja 26 projektet që i japin fund problemeve të njësisë 6 (VIDEO) Bashkimi Demokratik për Integrim ka prezantuar 26 projekte konkrete për njësinë numër 6. Kandidati për deputet në kët
18 mijë vetë nënshkruajnë për të mbrojtur Radikën Shtohet mbështetja në mbrojtje të lumit të Radikës dhe të Fushës së Lukovës. Maqedonia synon të ndërtojë dy diga të
BDI prezanton projektet për komunën e Haraçinës Bashkimi Demokratik për Integrim ka prezantuar projektet që parashikon për 4 vitet e ardhshme për komunën e Haraçinës.
BDI: Ja projektet tona për Kumanovën dhe Likovën Bashkimi Demokratik për Integrim tha sot se po prezanton 30 nga nga 1.081 projektet që ka gjithsej në axhendën e saj për