999 rezultate për

presidentin

Putin premton fitore ruse Presidenti rus, Vladimir Putin ka premtuar “fitore” për Rusinë në një marsh zgjedhor në Moskë, gjatë ditës së sotme.
Gëzohu Melania, je e martuar me Presidentin! (FOTO LAJM) Është e drejtë të thuhet se që kur Donald Trump u bë President i Shteteve të Bashkuara, gruaja e tij Melania ka magjepsu
Mbretëresha Elizabeth II uron Presidentin Thaçi për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës Madhëria e Saj, Mbretëresha Elizabeth II, në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, i ka dërguar një telegram urimi Pre
Ish-ministri zbulon detajet: Çfarë do të vendosë Meta për faljen e detit Ish-ministri i jashtëm dhe deputeti i PD, Tritan Shehu ka komentuar për herë të parë takimin që zhvilloi me presidentin
Agjencia shtetërore serbe e lajmeve e njeh Kosovën si shtet (FOTO) Vizita e kryeministrit malazez, Dushko Markoviç në Kosovë është komentuar gjatë në mediat serbe. Edhe për takimin e d
Festimi i Perez me ish- Presidentin e Francës, Sarkozy, para syve të Al Khelaifi (FOTO LAJM) Nuk kishte se si të mungonte edhe festa e presidentit Perez pas fitore së mbrëmshme. Presidenti që ishte i pranishëm
Veseli ngatërron mbiemrin e presidentit slloven para kuvendit Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pa
10 vjetori i Pavarësisë sjell në Kosovë Presidentin e Sllovenisë Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të zhvillojë në një vizitë zyrtare në Kosovë të hënë dhe të martën për të shënu
Parlamenti Evropian shkarkon nënpresidentin e tij polak për komente naziste Czarnecki quajti euro-deputeten opozitare polake Roza Thun, një "shmaltsovnik", emër poshtërues për polakët që kanë fshe
Kërcënoi Shqipërinë për çështjen çame, Ngjela sulmon presidentin grek Kërcënimeve të presidentit grek ndaj Shqipërisë u është përgjigjur avokati më i njohur në Shqipëri, Spartak Ngjela.
Kryeministri malazez nuk do ta takojë presidentin Thaçi Kryeministri malazez, Dushko Markoviq, sot do ta vizitojë Kosovën me ftesë zyrtare të kryeministrit të Kosovës Ramush Ha
Bërnabiq citon presidentin e PE-së: Nuk duhet ta njohim Kosovën për të hyrë në BE Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se Presidenti i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, ka thënë që shteti
Nimic në takim me Presidentin Ivanov Ndërmjetësuesi i KB-së në kontestin për emrin, Methju Nimic, me takim me presidentin Gjorge Ivanov në vilën "Vodno", par
Votohet ligji që kënaq presidentët e Kosovës Komisioni për Integrim Evropian ka votuar Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Presidentin e Republi
Hashim Thaçi takohet në Davos me presidentin serb Vuçiç Liderë të ndryshëm, presidentë e kryeministra janë mbledhur në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës ku po diskut
De Biasi nuk heq dorë nga Shqipëria, komenton shortin dhe zgjedh Presidentin e ri Ti thuash i dashuruar ndoshta është pak. Me të Shqipëria shkoi në Europian, duke shkruar një faqe të artë të historisë,
Fillon mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane Në orët e para të ditës së sotme filloi mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane, pasi u bllokua në Senat projektligji pë
Sondazhi i Gallup: Kosovarët, mbështetësit më të mëdhenj në botë të Donald Trump Përderisa mbështetja për Presidentin e SHBA-së, Donald Trump, ka shënuar rënie në shumicën e vendeve të botës, një sonda
Janari nuk prek vetëm lojtarët por dhe Presidentin e Interit, rrezikon burgun Gazeta "Guardia di Finanza" po heton origjinën prej 79 milionë eurosh e cila u përdor nga biznesmeni indonezian Erick Th
Serbët tubohen për Oliver Ivanovic Qytetarët u mblodhën në disa qytete anembanë Serbisë për të nderuar udhëheqësin e iniciativës qytetare të SDP-së Oliver