999 rezultate për

ministria

Pas 8 orësh, Xhafaj largohet nga Ministria e Brendshme Pas lajmit të bujshëm të dorëheqjes, Xhafaj është larguar nga Ministria e Brendshme. Fiks 8 orë pas lajmërimit, ish-m
Ministria pubikon listën, në cilin qytet ndodhin më shumë krime? Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se është Durrësi qyteti me nivelin
Alarm për bombë, Ministria e Jashtme Greke u tremb nga një aparat për matjen e tensionit Godina e Ministrisë së Jashtme greke është evakuar për disa minuta për shkak të një sinjali për një objekt të dyshimtë n
Alarm për bombë tek Ministria e Jashtme Greke Alarm për bombë tek ministria e jashtme në Greqi. Është evakuar godina pas një objekti të dyshuar afër një bankomati
Briken Calja: Mora 3 medalje, por ministria nuk më jep lekët Kampioni i trefishtë i Europës, shtërme nasi Briken Calja, përpara disa ditësh ka marrë titullin nga Bashkia Cërrik “Qyt
Rusia ende vajton humbjen në Maqedoni Ministria e Jashtme e Rusisë vazhdoi me akuza të rënda rreth votimit, sipas saj, “joligjor dhe joetik” të nismës për ndr
Dy makina me armë nga Kosova hynë në Maqedoni, reagon ministria Ministria e Punëve të Brendshme i demanton informatat e pavërteta të publikuar në portalin “Kurir” në tekstin me titull
"Skandali 5 mijë euro për tu bërë polic", çfarë deklaron Ministria e Brendshme Ministria Brendshme ka reaguar në lidhje me denoncimin që ka bërë ish -kryeministri Berisha, ku ky i fundit shkruante se
Si mund të bëhesh pjesë e Gardës së Republikës, ministria shpall kriteret Ministria e Brendshme ka publikuar sëfundmi kriteret për ata që duan të bëhen pjesë e Gardës së Republikës. Sipas min
Pasuria kombëtare del në shitje: Avionë dhe anije bëhen skrap (FOTO LAJM) Ministria e Mbrojtjes ka dhwnw njw njoftim ku thuhet se avionë ushtarakë, anije apo mjete të tjera të blinudara të ushtr
Ministria që Haradinaj u dhuroi serbëve ndan miliona euro për Veriun Qeveria e Kosovës përmes ministrisë së Bujqësisë, Nenad Rikallo, ka shtrirë ndikimin e saj në pjesën më problematike të
8 viktimat e masakrës në Selenicë nuk llogariten, vjen sqarimi që jep Ministria e Brendshme Ministri a Brendshme ka publikuar një grafik krahasues për vrasjet e ndodhura në qytetin e Vlorës për përiudhën Janar-Sh
Ministria e Drejtesisë falsifikoi dëshminë e penalitetit të Agron Geron Xhafës Deputeti Ervin Salianji ishte i ftuar në emisionin Opinion ku ai ka bërë me dije se Ministria e drejtësisë ka falsifikua
Hashim Thaçi thotë se nuk di asgjë për mësuesit e rrëmbyer Komisioni Hetimor parlamentar për mësuesit e rrëmbyer ka nisur mbledhjen ku do të shqyrtohet materiali i dërguar nga ins
E rëndë në Dibër, nxënësi dhunohet nga shoferi i furgonit Një incident i rëndë ka ndodhur në Dibër, ku raportohet se një shofer që transortonte nxënës shkolle me fugonin e tij ka
Ministria ka një suprizë për punonjësit që paguhen nga xhepat e qytetarëve Ministria e Financave ka njoftuar se është bërë ekzekutimi i pagave për shërbyesit e administratës publike për muajin sh
Ndryshime të reja në janar, rritet çmimi i cigareve Në 1 Janar të vitit të ardhshëm akciza e duhanit do të rritet sërish. Në paketën fiskale që është duke përgatitur qev
Kamerat kapin kafshë të rralla në Librazhd (FOTO LAJM) Ministria e Turizimit dhe Mjedisit ka shpërndarë disa momente nga bota e faunës së egër ku kamerat kurth kanë fiksuar di
Denoncimi: Si na vodhi tokën Ministria e Mbrojtjes në Jalë Në një kohë që IKMT ka nisur mëngjesin e sotëm aksionin për prishjen e 9 ndërtesave në Jalë, një familje ka denoncuar ra
DENONCIMI/ Nxënësit ecin kilometra, qeveria jep me qira shkollën e ndërtuar (FOTO LAJM) Deputeti i PD, Luçiano Boçi ka bërë publik një rast të çuditshëm nga Elbasani, sipas të cilit Ministria e Arsimit ka dhë