999 rezultate për

lsdm-ja

Zaev publikon nesër bombën 8 në Sallën Universale Lideri i Lidhjes Socialdemokratike të Maqedonisë, Zoran Zaev nesër do të vazhdojë të shpalosë incizime nga përgjimi i bi
LSDM-ja padit krerët e drejtorive sekrete LSDM-ja kërkon zgjerimin e padisë penale kundër drejtorit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim Sasho Mijallkov dhe
LSDM-ja padit penalisht Gruevskin për përgjimet Përfaqësues të LSDM-së janë paraqitur sot në Prokurorinë Publike për të ngritur padi panale kundër kryeministrit të vend
LSDM: Gruevski i frikësuar, vërteton skandalet e tij dhe të bashkëpunëtorëve LSDM-ja ka lëshuar një deklaratë për mediat, duke thënë se Nikola Gruevski ka rikonfirmuar edhe njëherë skandalet e tij
LSDM i kërkon qeverisë shpjegime për asistencën sociale LSDM-ja opozitare i bëri thirrje Qeverisë të përgjigjet për vonesën e pagesave për asistenca sociale, paratë shtesë për
Shilegov: S'ka takime të fshehta Zaev-Gruevski Zëdhënësi i LSDM, Petre Shilegov mohon zërat se kryetari Zaev dhe kryeministri Gruevski janë duke bërë pazare për “bombë
Zaev: Liria gjendet tek LSDM-ja Lideri i LSDM-së Zoran Zaev është shprehur se partia opozitare është partia e lirisë. Ai iu tha qytetarëve me rastin
LSDM kërcënon sërish: Nuk ka një, por disa "bomba" Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev vazhdon të pohojë se ka dokumente dhe materiale të cilat rrezikojnë shumë kredibilitetin e
Grubi: PDSH dhe LSDM të kthehen në Kuvend Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Greqisë në Shkup, Haris Lalakos. Mësohet se
LSDM nuk hyn në Kuvend Partia opozitare LSDM nuk e ndryshon qëndrimin e saj. Kjo parti do të vazhdojë te jetë jashtë Kuvendit. Siç edhe i
LSDM: Gruevski 8 vjet në pushtet, tani kujtohet për autostrada Partia maqedonase në opozitë, LSDM-ja ka kritikuar Gruevskin, se vetëm pas 8 vjetësh në pushtet, ka nisur të ndërtojë au
Gruevski, akuza të rënda për opozitën Mungesa e dialogut politik në Maqedoni rrezikon të ardhmen euro-atlantike të vendit. Kështu është shprehur komisionei
VMRO: LSDM është rrjet kriminal! Partia në pushtet, VMRO e ka akuzuar LSDM-në se është një rrjet mafioz. Sipas partisë së Gruevskit, LSDM-ja opozitare
Gruevski: Politika e opozitës e rrezikshme për shtetin Kryeministri Nikola Gruevski u shpreh sot se politika që ndjek opozita është e rrezikshme për shtetin. Ai tha se LSDM
Cërvenkovski: LSDM është në krizë të thellë Ish-lideri i social-demokratëve, Branko Cërvenkovski është prononcuar më në fund për mediat. Ai kishte thuajse një vi
Pa LSDM në parlament, kriza politike e pashmangshme Pas vendimit të LSDM-së për kthimin e mandateve shtrohet dilema se çfarë do të ndodhë më tutje. Ekspertët juridikë theks
LSDM: Të gjendet zgjidhje për problemin Kosovë-Maqedoni Situata e tensionuar mes Kosovës dhe Maqedonisë është konsideruar nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë si problem që
LSDM: Jankullovska keqpërdor postin e ministres Pas shtatë viteve Gordana Jankullovska jo vetëm që i harroi premtimet e dhëna por arriti të dëshmojë se çdo herë kur nuk
"Me listën zgjedhore Zaev fitoi në Strumicë, LSDM-ja shmang zgjedhjet" Problemi nuk është me listën zgjedhore, sepse më të Zoran Zaev fitoi në Strumicë në zgjedhjet lokale, LSDM-ja ekskivon
LSDM-ja mund të bojkotojë zgjedhjet! Ndërsa kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski i ka kërkuar LSDM-së që të pajtohet për të votuar ndryshe VMRO-DMPNE-j