999 rezultate për

lokale

Sulmohet konsullata kineze, të vrarë dhe të plagosur Dy policë janë vrarë dhe një roje sigurie është plagosur në një sulm në konsullatën kineze në qytetin portual të Pakista
Meta dekreton zgjedhjet lokale, kur do të mbahen votimet Presidenti Meta dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore D E K R E T PËR CAKTIMIN E
Porosit drekën për 50 persona, por veprimi i saj kur pa faturën do ju lë pa fjalë Policia italiane ka proceduar penalisht një vajzë 29 vjeçare, e cila ishte larguar pa paguar faturën e kripur në një res
Takimi Balla-Meta, këto janë datat e mundshme të zhvilllimit të zgjedhjeve lokale Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ditën e sotme ka patur një takim me Presidentit, Ilir Meta në lidhje m
Kur forcat speciale greke vranë dy shqiptarë që qëlluan me armë ndaj tyre Pesë shqiptarë u arratisën nga burgu i Trikalas në verën e vitit 2013 në Greqi duke ngritur në këmbë të gjithë policinë
Shijoni diellin dhe pushoni të qetë këtë të diel Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Moti çudit Kosovën Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Blindohet sërish Shijaku, FNSH dhe RENEA kontroll masiv në banesa e lokale RENEA dhe FNSH kanë nisur sërish operacionin në Shijak. Të mbështetur nga Grupi i Posaçëm Operacional dhe policia e D
Shpërndanin kokainë në lokalet e Athinës, kapen 4 shqiptarët e rrezikshëm Një grup kriminal i përbërë nga katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke pasi janë kapur duke shpërndarë ko
Nesër Kosova përfshihet nga reshjet Të hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell. Por prej të martës së ardhme temperaturat
Pamje spektakolare, si u bë hi e tym për 1 sekond ura gjigante (VIDEO) Autoritetet kineze kanë shkatërruar me shpërthim të kontrolluar një urë 1.8 kilometra të gjatë për t'i hapur rrugën një
Sirianët votojnë në zgjedhjet lokale për herë të parë pas shtatë vjetësh Sirianët që jetojnë në zona të kontrolluara nga qeveria, kanë hedhur votën e tyre të dielën në zgjedhjet e para lokale q
Shpërthimet trondisin SHBA-në, një i vdekur dhe dhjetra të plagosur Të paktën një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar në një seri të shpërthimeve të dyshuara të gazit, që kanë
Irak, digjet konsullata iraniane nga protestat e dhunshme Protestuesit kanë sulmuar dhe i kanë vënë zjarrin konsullatës iraniane në qytetin e Basras të pasur me naftë në Irak, si
Foto me VIP-a, kush është Shpëtimi që mbushi lokalet e Maqedonisë me prostituta nga Shqipëria (FOTO LAJM) Një shoqatë artistike është zbuluar dhe demaskuar nga emisioni "Fiks Fare" ditën e djeshme, në të cilën rekrutoheshin fe
I riu nga Kosova kandidon në zgjedhjet lokale në Suedi Një i ri nga Kosova kandidon për zgjedhjet lokale në Suedi. Besnik Obërtinca me profesion mjek, kandidon nga radhët e
SHBA, i gjithë avioni me pasagjerë vendoset në karantinë Një aeroplan i Emirateve është vënë në karantinë në aeroportin e JFK-së në Nju Jork, pasi pasagjerët raportuan se ishin
Sot bëni kujdes nga rrufetë në Maqedoni Moti sot në Maqedoni paradite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Në orët e pasdites në pjesët veriore do
Anija “fantazmë” rishfaqet pas 9 vitesh e humbur në det Rishfaqja e papritur e një anijeje “fantazmë” që preku brigjet e Mianmarit jugor ka shokuar peshkatarët lokalë, të cilë
Rikthehen reshjet në Kosovë Ditëve në vijim moti do të jetë i nxehtë dhe me diell, nga sot orëve të pasdites priten reshje lokale shiu. Temperatu