E FUNDIT/ Arratisen nga burgu grek 2 shqiptarë të dënuar për vrasje
999 rezultate për

liqenit

Ngjyra e pazakontë e liqenit Tuz Liqeni Tuz në Anadollin Qendror, është një liqen i cili shfaq një fenomen të rrallë natyror. Gjatë stiinës së dimrit liq
Gjendet një varkë e fundosur në liqenin e Badovcit (FOTO LAJM) Policia në bashkëpunim me Shoqatën e peshkatarëve dhe disa zhytës kane nxjerrë një barke nga Liqeni i Badovcit, te shtyl
Sot vendimi ndaj të dyshuarve për terrorizëm Gjatë ditës së sotme pritet që të merret vendimi për pesë të dyshuarit për terrorizëm që u arrestuan të shtunën afër liq
Qytetarët kundër projektit të ndërtimit në hyrje të Parkut të Liqenit (FOTO LAJM) Qytetarë dhe aktivistë ishin sot pjesë e protestës së organizuar përpara Kryeministrisë nga grupimi “Qytetarët për Parku
Çelet konkursi për hyrjen e Parkut të Liqenit Në kryeqytet është hapur konkursi për hyrjen e Parkut të Liqenit, ku kryeministri Rama është shprehur se ky është një pr
Pezullimi i ndërtimeve tek liqeni, Veliaj: Palë me INUK, jo me betonin Kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka përshëndetur vendimin e Gjykatës së Apelit, për pezullim të
Përmbyset makina pranë Liqenit të Badovcit Një makinë me targa të Kosovës është aksidentuar mëngjesin e sotëm në rrugën pranë liqenit të Badovcit, përcjell Express
Zjarr i qëllimshëm në parkun e liqenit, vonohet zjarrfikësja Një 35 vjeçar është shpallur në kërkim, pasi akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme. Zjarri ka përfshirë parkun e liqenit
Mbytet në liqen një familje në Kinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një familje e tërë është mbytur në një liqen artificial në jug të Kinës.
Shoqëria civile proteston "ndryshe" kundër ndërtimeve te Parku i Liqenit (FOTO LAJM) Të rinjtë, por jo vetëm, nga shoqëria civile kanë protestuar sot përpara ndërtesës së kryeministrisë. Ata kishin zgje
Del nga shtrati uji i liqenit të Badovcit për shkak të reshjeve Mëngjesin e sotëm ka filluar dalja e ujit nga shtrati i liqenit të Badovcit, gjë që ka ardhur si rrjedhojë e reshjeve dh
Identifikohet i mbyturi që u gjet tek Liqeni Artificial Update - Policia ka identifikuar personin e mbytur që u gjet sot tek Liqeni Artificial. Ervis Saraçi, 32 vjeç
Kosova investon 60 mln euro për mbrojtjen e liqenit të Fierzës Qeveria e Kosovës do të investojë 60 mln euro për liqenin e Fierzës, për të shmangur një katastrofë ekologjike si ajo e
Malltezi: Lame të mos legalizojë vilat tek Liqeni Dhëndri i Berishës nuk ka të ndalur akuzat ndaj kryeministrit Rama, e ku sot i është referuar dy vilave tek Liqeni. Me a
INUK ndërpret punimet për pallatet tek diga e Liqenit Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, ka urdhëruar sot ndërprerjen e punimeve të pallateve shumëkatëshe pranë dig
Shembet me 120 kg C4 ndërtesa 7-katëshe në Pogradec (VIDEO) NUK ka shembur me sukses një pallat shumëkatësh në breg të liqenit të Pogradecit. Ndërtesa 7-katëshe që ndodhej buzë liq
Shqiptari në Gjermani shpëton trevjeçarin, nderohet nga pushteti Hekuran Krasniqi, më 1 shkurt të vitit që po shkon pati dhënë një shembull guximi e vetëmohimi qytetar, duke shpëtuar ng
Kombëtarja daneze shijon freskinë e "Liqenit Artificial" (FOTO LAJM) Para se të niseshin për në Elbasan, atje ku sot në mbrëmje do të kenë përballë Shqipërinë për ndeshjen e dytë eleminator
Skandal! Rojtarët e liqenit të Shkodrës pasurohen falë peshkimit të paligjshëm (VIDEO) Organizata e Menaxhimit të Peshkimit në liqenin e Shkodrës, OMP, akuzohet se po drejton një skemë shantazhi dhe zhvatjej
Papa në Tiranë, makinat "party" në unazë (VIDEO) Policia dje ishte e fokusuar e gjitha tek ardhja e Papës, dhe kontrolli në vendet e tjera linte shumë për të dëshiruar.