999 rezultate për

kanada

Kanadaja gati të hapë dyert për 1 milion emigrantë, shqiptarët dyndje aplikimesh për vizë Kanadaja renditet ndër të parat vende në botë për cilësinë e jetës nga shume raporte ndërkombetare. Stabiliteti politik,
Keisi tregoj ngjarjen më të mirë dhe më të keqe të vitit dhe Stresit duhet t'i djeg (FOTO LAJM Ish-partnerja e reperit Stresi, Keisi, u bë e njohur për publikun nga lidhja e bujshme e cila përfundoi me ndarje. Kj
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
Pas ndarjes nga Stresi, Keisi ikën nga Shqipëria për mos tu kthyer më kurrë (FOTO LAJM) Ish-partnerja e Stresit së fundmi ka bërë një deklaratë , e cila tregon përfundimisht shkëputjen nga reperi. Fansat e
Melania "merr hak": Mënyra si e puth kryeministrin bukurosh të Kanadasë hap polemika në rrjet (FOTO LAJM) Syri i një fotografi kap gjithçka. Edhe detajin më të vogël. Dhe kësaj radhe ai bëri të pavdekshëm një moment që i thotë
"Hello Cannabis", kompania në "hall": Produktet shiten shumё shpejt (FOTO LAJM) “Hello Cannabis” nga jashtё bёn reklamё me njё “Hello” tё thjeshtё poshtё nj&#
Basha takim me ish-kryeministrin e Kanadasë: Kjo ështe rruga e vetme drejt BE-së Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pasiditen e sotme në rrjetin social Twitter për takimin që ka patur me ish-kryemin
Mbyllen hetimet për kontrabandimin e 300 shqiptarëve, 51 të pandehur 51 të pandehur kanë përfunduar në gjykatë pas mbylljes së hetimeve të prokurorisë së Krimeve të Rënda për operacionin "o
Kosovari rrëfen tmerrin e luftës në mediat kanadeze Miftar Shala tashmë 37 vjeç, ishte larguar nga Kosova për në Kanada gjatë luftës së fundit. Ai është i martuar, ka fë
Shqiptari çudit Kanadanë, shpik aplikacionin në ndihmë të qytetarëve Shqiptarët gjithmonë kanë ditur të “habisin” botën falë zgjuarsisë dhe shkathtësisë së tyre. Shqiptari Dardan Isufi,
Tre alpinistë të njohur vriten nga orteku në Kanada Tre alpinistë të suksesshëm dhe të njohur kanë vdekur për shkak të shembjes së një orteku në bjeshkët e Kanadasë. Alp
Njihuni me kurthin në Internet, si mund t'ju mashtrojnë vajzat afrikane Një 59-vjeçar është “kërdisur” nga lekët nga një vajzë që ai njohu në internet. Dave Hazel ra në dashuri me një vajzë
Miratohet plani, Kanadaja kërkon 1 milionë punëtorë Kanadaja ka hapur dyert për të mirëpritur rreth 1 milion emigrantë në harkun kohor 2019-2022. Sikurse raportojnë medi
Do pranohen 1 milion emigrantë, Kanadaja hap dyert Kanadaja nuk ka hequr dorë nga plani për të mirëpritur 1 milionë emigrantë të rinj përgjatë viteve 2019, 2020, 2021, për
Sakrificat e nënës: Djalin 18 muajsh e dërgova me një të panjohur në Shqipëri Kur miqtë vijnë nga larg edhe emocionet i sjellin më të forta. Këtë do na e tregojë Aida dhe djali i saj Peter të cilët
E fejuara e Stresit përgjigjet nëse pin hashash (FOTO LAJM) Kejsi, bashkëshortja e reperit Stresi ka treguar mbështetjen e madhe për të dhe familjen e tij pas arrestimit. Këtë herë
Qeni më i shëmtuar në botë gjen paqe në Kanada (FOTO LAJM) Më në fund erdhën edhe ditë të mira për qenin mogsy pas dramës që i ndodhi në Iran. Qeni i racës japoneze konsiderohe
Tensionohen raportet Kanada-Kinë Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka larguar nga misioni diplomatik, ambasadorin e Kinës, John McCallum. Kjo v
Gati valixhet? Kanadaja kërkon 1 milion emigrantë Ditën e djeshme CNN ka publikuar një lajm mjaft interesant ku shkruan se tashmë ka ardhur koha të bëni gati valixhet.
Shqiptari interesant në Kanada, ka piceri, shkruan romane dhe fëmijët e tij kanë shokë serbë Perparim Kapllani e hap picerinë e tij çdo mëngjes në orën 11 të mëngjesit, dhe e mbyll atë në mesnatë ose më vonë. Ai e