999 rezultate për

garen

Si e sheh Inter-Juve dhe garën e titullit në Serie A, intervista e rrallë e Ronaldos Inter-Juventus, parë nga këndvështrimi i “Fenomenit”. Ronaldo, në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, foli për nd
Manchester City kryeson garën për Messin Manchester City është duke e kryesuar garën për një marrëveshje me Messin, nësevendos të largohet nga Barcelona, raporto
Identifikimi elektronik i zgjedhësve: KQZ hap garën për të zgjedhur kompanitë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur tenderin për blerjet e pajisjeve për implementimin e teknologjisë në zgjedhje. S
Hamilton rezulton pozitiv me Covid-19, mungon në Sakhir Grand Prix Lewis Hamilton është i prekuri i radhës nga COVID-19. Shoferi i Mercedesit në analizat e fundit ka rezultuar pozitiv,
Juventusi parakalon Realin në garën për yllin e Bayernit Juventusi është duke prirë në garë me Real Madridin për shërbimet e mbrojtësit të Bayern Munichut, David Alaba. Sipas
Hamilton në histori, triumfon në Portugali dhe tani është më i mirë se Schumacher (VIDEO) Luis Hemilton ka fituar sot në Çmimin e Madh të Portugalisë në Formula 1 dhe ka hyrë në histori, pasi ka thyer rekordin
U propozua si favorizim, ulja e pragut në 1% vështirëson garën për partitë e vogla Partia Socialiste deklaroi pak ditë më parë se ka vendosur të ulë pragun e hyrjes në parlament për partitë e vogla nga 3
Vendosen dy rekorde botërore në Atletikë, dy dekada pa u prekur Në Valencia (Spanjë), brenda pak minutash janë vendosur dy rekorde botërore, në garën e 5 mijë metrave për femra dhe 10
Melania Trump apo Bill Biden, kush e fitoi "garën" e zonjës së parë (FOTO LAJM) Ka ngjallur shumë reagime përballja e parë mes Donald Trump dhe Joe Bide. Debati që u shoqërua me tone të larta dhe m
Pas 5 vitesh largohet mbrojtësi i Juventusit, gati firma me Valencian Valencia duket se ka fituar garën për të nënshkruar me mbrojtësin e Juventusit, Daniele Rugani. Sipas “Cadena Cope”,
Djali i Schumacher fiton garën në Formula 2, bën diferencën Mick Schumacher djal i Michael Schumcher ka arritur ta fitojë garën e madhe të Formula 2. Kampioni i ri e ka fituar g
Roma e Milani futen në garën për Muriqin Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi është bërë i shumëkërkuar nga skuadrat italiane. Dy gjigantët Roma e Milani i janë shtuar
Formula 1: Hamilton triumfon në Barcelonë, dominon garën nga fillimi deri në fund Lewis Hamilton i ktheu gjërat aty ku i takojnë në Formula 1. Pas vendit të dytë, fundjavën e kaluar, britaniku këtë t
MOTOGP/ Sot pritet me shumë interes gara në Austri Moto GP vazhdon sot me garën e Grand Prix Austria. Në Austri pritet të shohim një garë të nxehtë, por pa kampionin e
Piloti i Formula 1 me koronavirus, humb garën e Silverstone COVID-19 shkakton alarm në Formula 1 para garës së Silverstone. Piloti i Racing Point, Sergio Perez, bëri testin e Kor
Juventusi përgatit festën për titullin e 9-të radhazi E diela mund të jetë dita e kurorëzimit të 9-të radhazi për Juventusin në Serie A. Bardhezinjtë kanë një tjetër matc
Manchester United triumfon ndaj Crystal Palace dhe mban gjallë shpresat për Champions (VIDEO) Me dy gola të shënuar Manchester United ka mposhtur Crystal Palace (0-2) duke vazhduar garën për zonën Champions. Re
Po udhëheqin garën, LSDM nis festën (VIDEO) Kur janë numuruar rreth 72% të votave LSDM e Zaevit, udhëheq garën me 36.9 për qind të votave kundrejt koalicionit të ud
Si e humbi Liverpool garën për Werner? E zbulon Owen Timo Werner ishte lojtari me vëmendjen më të madhe para transferimit te skuadra e Chelsea. Gjermani lidhej me një kal
Merr fund epoka Messi-CR7? Renditja e 10 futbollistëve në garën për "Topin e Artë" ka befasi me vendin e parë Topi i Artë këtë sezon do të ketë surpriza të këndshme. Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, kryeson rendi