999 rezultate për

foshnja

Mjekët e deklaruan të vdekur, foshnja zgjohet nga përkëdheljet e nënës Një nënë nuk i ka mbajtur dot lotët kur mjekët i thanë se fëmija i saj i porsalindur nuk do të mund të jetojë, por përkë
Foshnja xheloze bëhet virale, bën veprimin epik kur puthen prindërit (VIDEO) Foshnjat kanë nevojë për vëmendje, dhe nëse nuk ja jepni do i bëni shumë xhelozë. Ky është padyshim një fakt. Një ra
Vdes foshnja, policia heton shqiptarin Një foshnje ka humbur jetën pasi ishte braktisur nga nëna e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Umbria. Nëna e kish
Vapa, rreziku më i madh që po na kanoset sot Më të rrezikuar nga i nxehti janë pacientët që vuajnë nga hipertensioni, nga problemet e zemrës dhe insuficienca renale,
Eksperimenti me gratë shtatzëna shkakton vdekjen e 11 foshnjave Të paktën 11 bebe kanë humbur jetën pasi nënat e tyre morën viagra si pjesë e një eksperimenti mjekësor në Holandë.
Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë Një foshnjë 5-muajshe mbijetoi mrekullisht për më shumë se nëntë orë, pasi ishte varrosur nën një grumbull shkopinjsh dh
Stabilizohet gjendja shëndetësore e foshnjes që u soll e rrahur në spital Gjendja shëndetësore e foshnjes 14-muajshe, e cila para dy ditëve nga nëna e saj u soll në Qendrën për Urgjencë me lëndi
Vrau 8 foshnje dhe synonte të vriste të tjerë, arrestohet punonjësja e maternitetit Një punonjëse e kujdesit shëndetësor është arrestuar me dyshimin për vrasjen e tetë foshnjave dhe përpjekjen për të vrar
Braktisja e fëmijëve të porsalindur në rritje Pesë foshnja janë braktisur gjatë pesë mujorit të parë të vitit 2018. Kështu bëjnë të ditur në Klinikën e Naonatologjisë
E rëndë, familjes në Lushnje i vdes foshnja më 1 Qershor Një ngjarje e rëndë është shënuar në ditën e festës së fëmijëve në Lushnje. Sipas burimeve të policisë, më datë 01.06
Rreth 200 foshnja pa familje, nisi fushata "secilit fëmijë i duhet familje" “Secilit fëmijë i duhet familje”, kështu u emërua fushata e cila filloi sot me rastin e Ditës Botërore të Fëmijëve, nga
Veprim i adhurueshëm, shikoni çfarë bën burri për gruan pasi u vdiq foshnja Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” mbrëmjen e sotme ishte Ertisa, një nënë e cila kishte humbur
Ishulli ndalon lindje e fëmijëve, pas 12 vitesh lind foshnja e parë (FOTO LAJM) Një ishull i largët brazilian në Atlantik, në të cilin është i ndaluar me ligj sjellja në jetë e fëmijëve, ka festuar pë
E tmerrshme, braktiset pranë xhamisë foshnja e sapolindur Një familje ka braktisur foshnjen e porsa lindur dhe kanë gjetur nje vend për ta lënë të vetmuar fëmijën. E kanë fut
Kjo është arsyeja përse foshnja juaj mban të mbështjellur gishtat e dorës suaj Një nga gjërat e para që bënë i porsalinduri juaj është mbështjellja e gishtave të tij/saj të vegjël në duart tuaja.
Klinika e Gjinekologjisë: Vdekja e foshnjave te lindjet e parakohshme Nga Klinika e Gjinekologjisë thanë se nuk ka vdekshmëri të foshnjave që lindin në kohë, por vetëm tek ato të lindura par
Ndodh mrekullia në Tiranë, lind foshnja me këmishë Një "mrekulli" ka ndodhur ditën e sotme nënë maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë. NJë fëmijë “me këmishë”, ka ar
Foshnja lind katër vite pas vdekjes së prindërve Një foshnje ka lindur katër vite pas vdekjes së prindërve në një aksident rrugor, nga një nënë surrogate, njoftoi një me
Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave, ministria jep shkaqet Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave edhe gjatë këtij viti në Maqedoni. Gjatë tre muajve të parë të 2018-tës në
Alarm në gjinekologji: Për tre muaj vdesin 35 foshnja Mbi 35 foshnje të porsalindura kanë vdekur për tre muajt e parë të vitit vijues në Klinikën për Gjinekologji dhe akusher