999 rezultate për

europian

Zaev e kishte ndarë mendjen për dorëheqjen, kush e bindi për të kundërtën Deputeti shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, ka konfirmuar se Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ishte i vendos
Plas në PS, Xhafaj dhe Majko kritikojnë ashpër Ramën në mbledhje Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ishministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Ram
Negociatat, Balla: Francezët s’e dinë formulën ideale të reformimit të BE Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar në emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në "News 24" se për
Aleatët e Opozitës: Dorëheqje, vendit i duhen zgjedhje të parakohshme Pas mbledhjes në selinë e PD, aleatët e Opozitës së Bashkuar i kanë konsideruar 9 kushtet e vendosura nga Bundestagu si
Bëhuni gati për orën dimërore, të dielën vjen ndryshimi Edhe pse shumë janë përpjekur ta heqin këtë ndryshim, e diela e fundit e tetorit 2019, datë 27, do të shënojë ndërrimin
Mediat e huaja: Franca bllokoi Tiranën e Shkupin Kundërshtimi i Francës për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë është kryefjala e mediave ndërkombëtare.
PD thirrje të hapur Ramës: Jep dorëheqjen! Shumë persona të jetës politike shqiptare, ditën e sotme kanë kërkuar që Kryeministri i vendit të japë dorëheqjen. Kj
INTERVISTA/ Pollo: Negociatat, vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve të Bundestagut Gjerman Politikani Genc Pollo ish-deputet e ish-ministër i PD shpreson në vendimin pozitiv të Këshillit Europian në pranvererën
Departamenti i Shtetit reagon ndaj "JO-së" së BE-së ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë Departamenti i Shtetit ka reaguar pas refuzimit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke thë
Reagimet e DASH pas disfatës me BE, reagon Rama Ka sjellë shumë reagime vendimi i BE për të mos dhënë dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Për këtë
SHBA reagon pas JO-së ndaj Tiranës: Të zhgënjyer nga BE! Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në lidhje me vendimin e BE-së për të mos i hapur negociatat Shqipërisë. Në
"Ka një problem në këtë vend...": Zbardhet argumenti kryesor pse Franca tha "JO" për Shqipërinë Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macr
Hahn publikon lajmin e bujshëm për negociatat Me anë të një postimi në rrjetet sociale, komisionari për zgjerimin Johannes Hahn ka thënë se liderët e Europës dështuan
Habit Tsipras: Negociatat me Shqipërinë duhen hapur! Ish-kryeministri Tsipras ka theksuar se “dështimi për të hapur negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dëmton shumë
Presidenti i PE: Të hapen negociatat me Shqipërinë Presidenti i PE, David Sassoli është shprehur pro çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sass
NEGOCIATAT/ Rama takon komisionerin Johannes Hahn Kryeministi Edi Rama ka zhvilluar sot takim me komisionerin Johannes Hahn për të rejat më të fundit në lidhje me çështje
Tanja Fajon mesazh Francës: "Është një turp i madh, Macron hap sytë"! Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Francës për të bllokuar
Negociatat/ Rama mbërrin në Bruksel, pozon i qeshur me presidentin Tusk Rama ka mbërritur në Bruksel një ditë para së të vendoset fati i çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e V
Turqia rrezikon përjashtimin, skenari që e çon Shqipërinë në Europian Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ard
Hapni negociatat! Cilët janë 4 shtetet europiane që i dolën pro Shqipërisë Më datë 18 të këtij muaji është dita vendimtare ku vendoset nëse do të hapen apo jo negociatat e Shqipërisë dhe Maqedoni