999 rezultate për

ekuilibrin

Këto tri qytete gjermane ofrojnë ekuilibrin më të mirë të punës dhe jetës Ekspertët e sigurisë ‘Kisi’ analizuan 40 qytete në gjithë botën, në një përpjekje për të zbuluar banorët e të cilëve kan
Spaletti: U nervozuam pas golit Inter i ka thënë lamtumirë Europa League pas humbjes 1-0 të pësuar në shtëpi kundër Eintracht Frankfurt. Këto kanë qenë
"Gati theva qafën", Luana Vjollca publikon videon kur humb ekuilibrin (VIDEO) Moderatorja Luana Vjollca, para se të fillonte emisioni i saj "Shiko kush Luan" për pak sa nuk ëhstë rrëzuar. Videon
5 ushqimet që parandalojnë çekuilibrin hormonal tek femrat Çekuilibri hormonal mund të jetë njëri nga shkaktarët që keni shtuar në peshë, prandaj duhet të keni kujdes mbi mënyrën
Të ruajmë ekuilibrin e zorrëve Për të shmangur problemet me zorrët është mirë të konsumoni shumë fibra, probiotikë, si dhe disa fermente laktike dhe të
Humbi ekuilibrin, Luana mund të kishte shkatërruar emisionin (VIDEO) Të dielën e kaluar u transmetua emisioni i radhës i Luana Vjollcës në “Top Channel”, ku një incident i ndodhur në skenë,
TIRANË/ Makina përplas motoçiklistin, s'ka të lënduar Një aksident, fatmirësisht pa pasoja për jetën është shënuar sot në kryeqytet. Një automjet "Reno" ka përplasur një
Ja nga çfarë rrezikoheni nëse nuk arrini të mbani ekuilibrin mbi një këmbë për 20 sekonda Hulumtuesit shkencorë tek Universiteti Kyoto në Japoni u kërkuan rreth 1400 njerëz (mesatarisht 67 vjeç) të qëndronin me
Mënyrat si të balanconi çekuilibrin hormonal Çekuilibri hormonal mund të shkaktojë kushte të rënda shëndetësore si rritje të nivelit të sheqerit në gjak, shtim në p
Merkel humb ekuilibrin në podium (FOTO LAJM) Gjatë një konference të partisë CDU, kancelarja gjermane Angela Merkel është penguar. Kancelarja ishte duke zbritur shka
Edhe "Zonjën e Hekurt" nuk e mbajnë këmbët (FOTO LAJM) Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është penguar gjatë kongresit të CDU, event i organizuar në Karlsruhe të Gjermanisë.
Mrekulli, shpëton nga rënia prej 487.68m lartësi (VIDEO) Një pamje e tillë është e frikshme dhe e pamundur të mendosh se mund të dalësh i gjallë. Ian McIntosh, ishte duke u përp
Humb ekuilibrin, Harry Styles rrëzohet në skenë (VIDEO) Harry Styles nuk është i vetmi artist që është rrëzuar në skenë, duke ju shtuar listës së gjatë të profesionistëve. Ai ë
Berluskoni humb ekuilibrin, rrëzohet gjatë takimit elektoral (VIDEO) Silvio Berluskoni është rrëzuar pas një tubimi elektoral që mbajti sot në "Teatro della Gioventi" në Genova, në mbështet
Milan, Montolivo blindon El Shaarawy-n Po flitet shumë për Stephan El SHaarawy-n gjatë gjatë kësaj merkatoje janari. Por kapiteni i Milanit, Riccardo Montolivo
Humb ekuilibrin, këngëtarja serbe thyen të dyja krahët pasi bie nga tarraca Pushimet e saj nuk kanë shkuar aspak mirë, ndërsa ka përfunduar me të dyja krahët e thyera. Bëhet fjalë për një këngëtar
Mbrojtësi nuk ndalet, kameramani del me barelë (VIDEO) Përfundon plot dhembje vrapimi i Andreas Beck, mbrojtës dhe kapiten i Hoffenheim gjatëm një aksioni në ndeshjen e fundja
Humbet ekuilibrin, rrëzohet zëvendësministrja e Integrimit (VIDEO-FOTO) Nuk dihet nëse shkaku ishin takat e larta apo emocionet e pas fjalimit, por zëvendësministrja e Integrimit Grida Duma, k
Dhjetë ushqimet që ta bëjnë lëkurën perfekte (FOTO-LAJM) Ushqimet që ju do të lexoni në këtë listë ndihmojnë në rregullimin e shkëlqimit të lëkurës, elasticitetit dhe hidratimin
Rrëshkitja mbi ujë shkon keq, përfundon në tendë (VIDEO) Një djalë po bënte ski mbi ujë duke u tërhequr nga një motoskaf. Por në momentin që skafi merr kthesën, ai humb ekuilibr