999 rezultate për

edicion

Ja kush janë surprizat për sezonin e ri në ekranet shqiptare Shumë surpriza do të sjellë muaji shtator, i cili përkon me sezonin e ri, ndërsa do të këtë disa rrikthime të prezantues
Meha mungon 8 javë, De Biasi: Humbje e madhe Mesfushori i Shqipërisë, Alban Meha, pritet të qëndrojë jashtë fushave për të paktën tetë javë pas dëmtimit të meniskut
DokuFest me 237 filma nga 56 shtete Në Prizren nga 16 deri më 24 gusht do mbahet DokuFest, festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër me pje
Reali bën gati 80 milionë për James Rodriguez Real Madridi duket se është i papërmbajtshëm edhe në afatin kalimtar të kësaj vere. Pas zyrtarizimit të Tony Kroosit, ka
Bayern do ta shesë, Shaqiri paralajmëron Bayern Munchen po punon për shitjen e shqiptaro-zviceranit Xherdan Shaqirin gjatë kësaj merkatoje futbolli. Siç shkruan
Anashkalohet kultura shqiptare në festivalin "Vera e Ohrit" Në Ohër do të mbahet edicioni i festivalit tradicional ndërkombëtar "Vera e Ohrit". Ky festival do të mbahet nga data
Starton në Tiranë edicioni 10 i garave “Rally Albania” (FOTO-LAJM) Ka startuar sot nga sheshi "Nënë Tereza" në Tiranë edicioni 10 i garave “Rally Albania”. Rreth 180 garues nga 23 naciona
"Dashuri dhe urrejtje" mes Jonës dhe Valerit (FOTO LAJM) Dy finalistët e edicionit të "Big Brother Albania 7", të cilët janë zënë pa masë, kanë lënë pas mëritë dhe i kanë ofruar
Mario Morina merr çmimin "Talenti i Vitit" Mario Morina është fituesi i edicionit të 6 i çmimit "Talenti Vitit" i organizuar nga shoqata "Sporti na Bashkoi". Në vo
Salma Hayek e marrosur pas 7 vitesh Marrëdhënia e tyre është e shkëlqyer, aq sa duket se ende janë në muaj mjalti, ndonëse kanë plot 7 vite bashkë. Salma Ha
Krahasimi, Januzaj në gjurmët e Cristianos (FOTO LAJM) Tashmë mund të duket utopike dhe e ekzagjeruar, por shumë shpejt Adnan Januzaj mund të bëhet si Cristiano Ronaldo. Talen
Në Tiranë zhvillohet edicioni i parë i Javës Italiane Ambasadori Italian Massimo Gaiani dhe ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj njoftuan sot se 170 kompani italiane do të vijn
De Biasi "driblon" Ujkanin, por garanton për Sadikun Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka dhënë përshtypjet e tij në lidhje me shortin e kualifikimeve, duke
Nis sot edicioni i shtatë i "Big Brother" "Big Brother" nis sot edicionin e tij të shtatë. Këtë edicion do të jenë 19 banorë të cilkët do të hyjnë në shtëpinë më
Edi Goga i bashkohet stafit të Big Brother Albania 7 Edicioni i shtatë i Big Brother Albania, do të jetë një edicion inovativ në çdo detaj dhe plot surpriza, ku nuk do mungo
Zbulohen të rejat e "Big Brother 7" Një nga programet më të ndjekura televizive në Shqipëri, rikthehet në datën 21 shkurt. Pas dy javësh do të transmetohet
Dhjetë supermakinat me të cilat mburret Bugatti (FOTO-LAJM) Nga viti 2005, Bugatti ka nxjerrë disa supemakina Veyron mes të cilave edhe disa sportive. Është e vështirë që ti kujtos
Lori Hoxha, fituese e "Dancing With the Stars" (FOTO LAJM) Spektakli "Dancing With The Stars", i cili mblodhi VIP-at e ekranit në një konkurs kërcimi, mbrëmjen e djeshme shpalli d
Vettel triumfon dhe thyen rekordin e Schumacherit Gjermani Sebastian Vettel i Red Bull, ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Brazilit. Për Vettelin, kjo ishte fitor
"Topi i Artë 2013", ja finalistët e mundshëm (FOTO LAJM) Në pritje të dorëzimit të çmimit në janar, Topi i Artë nis të jetë argumenti i diskutimeve në botën e futbollit. Lista p