999 rezultate për

biden

Leonardo Dicaprio i dërgon letër Joe Biden Aktori i njohur, Leonardo DiCaprio i ka dërguar një letër të hapur Presidentit të ri të Amerikës, Joe Biden duke e nxitu
Është Zonjë e Parë e SHBA-ve, por Jill Biden nuk heq dorë nga profesioni i saj (FOTO LAJM) Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden, do të vazhdojë të punojë me kohë të plotë si mësuese, pavarësisht se burri i saj është
Janet Yellen konfirmohet si Sekretare Thesari, e para grua që merr këtë pozicion në SHBA Senati amerikan miratoi të hënën kandidaten e Presidentit Joe Biden për postin e sekretares së thesarit. Janet Yellen, e
Çfarë domëthënie kishte ngjyra lejla e cila mbizotëroi gjatë inaugurimit të Joe Biden? (FOTOLAJM) Ndërsa Joe Biden dhe Kamala Harris ishin betuar si udhëheqësit e rinj të vendit, disa të pranishëm e shfrytëzuan rastin
Zonja e Parë e SHBA, kush është bashkëshortja prej 40 vitesh e Joe Biden (FOTO LAJM) Joe Biden mori të mërkurën zyrtarisht detyrë si president i 46-të i SHBA-ve. Ai nuk është një figurë e panjohur për amer
"Ne do udhëheqin jo me shembullin e fuqisë, por me fuqinë e shëmbullit" nga Prof. Lisen BASHKURTI Tranzicioni paqësor i pushtetit presidencial në ShBA ndodhi. Mbas një viti, 2020, të trazua
Kush janë të zgjedhurit e Joe Biden për të qeverisur SHBA-të Kabineti i presidentit të ri amerikan Joe Biden reflekton larminë kombëtare të SHBA. Përbërja e kabinetit është pasqyrë
U zotua se do të merrte masa të ashpra, zbulohet plani i Biden për të luftuar COVID-19 Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federa
Rihanna i thotë "lamtumirë" Donald Trump në mënyrën më epike të mundshme! Të shumë ishin personazhet e famshëm që reaguan ditën e djeshme pas largimit të Donald Trump dhe inaugurimit të Joe Bide
Kush është personi i parë me të cilin Biden do të flasë në telefon si president Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki u tha gazetarëve se telefonatën e parë si president i SHBA-së, Joe
Biden rikthen SHBA-të në OBSH, Dr. Fauci jep lajmin e mirë për vendet e varfra Nën udhëheqjen e presidentit Joe Biden, Shtetet e Bashkuara synojnë t’i bashkohen programit global për shpërndarjen e va
Ekspertët ngrenë alarmin: Rreziku që i kanoset Biden nga biçikleta e tij Joe Biden mori të mërkurën zyrtarisht detyrë si president i 46-të i SHBA-ve. Biden po përballet me një sërë sfidash si p
DW: Joe Biden është njeriu i duhur vetëm për momentin Me përvojën dhe stilin politik pajtues, Joe Biden është presidenti i duhur në atmosferën e nxehur shoqërore në SHBA. A d
Pse amerikanët kanë besim te Presidenti Joe Biden? Joe Biden është presidenti i SHBA, sepse amerikanët kanë besim, që ai i merr me seriozitet shqetësimet e tyre. Shpresa e
LIVE/ Zyrtare! Joe Biden betohet si President i SHBA Tashmë është zyrtare, Joe Biden është betuar si Presidenti i 46-ë i SHBA-ve. Presidenti Biden u shpreh pas betimit se
Joe Biden i kushton fjalët emocionuese bashkëshortes: Unë të dua Jilly! Në këto momente në Capitol Hill po zhvillohet ceremonia e inagurimit të Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden. Biden s
Lady Gaga lutet në Capitol para se të këndojë himnin për inaugurimin e Biden Këngëtarja e njohur, Lady Gaga po përgatitet për inaugurimin e Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden, i cili do të mbahet
Dalin pamjet e fundit, Joe Biden gati të marrë zyrtarisht Amerikën në dorë (VIDEO) Ditën e sotme në Amerikë pritet të ndodhë inagurimi dhe betimi i Presidentit të ri të SHBA-ve Joe Biden. Vetëm pak mi
Biden reagon pak orë para inagurimit: Është një ditë e re në Amerikë Pak pasi Donald Trump kishte lënë Shtëpinë e Bardhë, duke i dhënë fund mandatit të tij 4 vjeçar si Presidenti i SHBA, Jo
Dua Lipa, pjesë e ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden Pak ditë më parë, u zbulua se ndër këngëtarët që do të marrin pjesë në inaugurimin e Joe Biden si president i ardhshëm i