999 rezultate për

bashkuar

U nis berber e përfundoi "fermer", shqiptari kapet me 50 000 paund kanabis Policia britanike ka vënë në pranga një shqiptar, berber në Rotherham. I riu shqiptar shkoi në Angli për një vend pune n
Përfundon takimi i Metës me opozitën, cilat janë kërkesat e presidentit Ka përfunduar takimi i presidentit Meta me përfaqësuesit e opozitës, i cili zgjati për rreth 60 minuta. Mësohet se p
Britania e Madhe shton një simptomë të re në listën zyrtare të COVID-19 Britania e Madhe ka shtuar edhe një simptomë të re në listën e COVID-19. Humbja e ndjenjës së erës ose shijes i është
Trump i bindur: Vaksina do të jetë gati brenda fundit të vitit Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump foli të premten me konfidencë për mediat nga Shtëpia e Bardhë për arritj
Robert De Niro për Trump: Nuk i intereson se sa njerëz vdesin nga koronavirusi Më parë, e ka quajtur “idiot” dhe të “çmendur”, ndërsa tashmë ylli i Hollivudit Robert De Niro, ka reaguar sërish ashpër
Aubameyang zbulon hapur dëshirën për t'iu bashkuar Real Madridit Sulmuesi dhe kapiteni i Arsenalit është një nga lojtarët që pritet të ndërrojë skuadër gjatë merkatos së verës. Për
Amerikani i parë që udhëtoi në hapësirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 5 maj 1961, zhvilluan programin e quajtur Merkuri, ku Alan Shepard bëhet amerikani i
Trump akuzon përsëri OBSH-në: Jeni instrument i Kinës Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, numri i të infektuarve me Covid-19 e tejkalon një million vetët, më shumë se në çdo
Konjufca merr pjesë në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku do të diskutohet për Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca do të marrë sot pjesë në Këshillin e Sigurimit të O
Johnny Depp hap llogari në Instagram dhe thyen rekord ndjekësish Aktori i njohur Johnny Depp i është bashkuar Instagramit në moshën 56 vjeçare. Me datë 16 Prill ai hapi për herë të parë
Shqipëria në luftë më COVID 19, SHBA shton fondet (FOTO LAJM) Teksa në vendin tonë vijon të rritet numri i të prekurve nga pandemia, lajmi i mirë është se Shtetet e Bashkuara të Amer
Rreth 100 mijë qytetarë të mbetur jashtë, si po procedon BE për të riatdhesuar ''të vetit'' Pothuajse 100,000 qytetarë të Bashkimit Evropian mbeten të bllokuar jashtë vendit si rezultat i kufizimeve të udhëtimit
Përfundoi takimin me Thaçin, ambasadori britanik shkon në zyrë të Kurtit Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, priti në takim Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott.
Deklarata e frikshme nga OBSH: Virusi do të na përndjekë për një kohë të gjatë Në emisionin “Meet the Press” të NBC, i dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetit, Dr. David Nabarro, ofroi n
Kryeministri i Britanisë: Ia kam borxh jetën mjekëve Boris Johnson ka thënë se i ka borxh jetën e tij stafit mjekësor që u kujdes për të duke e trajtuar për Cocid-19. Kry
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet në Tiranë 23 vjeçari i dënuar për sulm s*ksual Policia e Tiranës ka mundur të arrestojë një 23 vjeccar, i cili kërkohej nga Mbretëria e Bashkuar. Ardit Mali, 23 vje
Tronditet Britania e Madhe nga COVID-19, 887 viktima në 24 orët e fundit Sipas zyrtarëve britanikë, në 24 orët e fundit janë shënuar 887 viktima, duke e çuar në 7,984 numrin total të viktimave.
Pritet të jetë vendi më i prekur, Gjermania i del në ndihmë Anglisë Situata paraqitet kritike në Mbretërinë e Bashkuar, si pasojë e COVID-19. Ndërkohë Gjermania ka shprehur solidariteti
Vetëm dje pati 1700 viktima, Trump: Masat po japin efekt Presidenti amerikan Donald Trump tha se distancimi social dhe masat e tjera që synojnë ndalimin e përhapjes së koronavir
Nuk është Italia, sipas studiuesve ky do të jetë shteti më i goditur nga COVID-19 Britania e Madhe sipas studiuesve do të jetë si vendi që do të jetë më i godituri nga koronavirusi. Ekspertët kanë pa