999 rezultate për

bashkive

Mbetjet, gjobiten krerët e 16 bashkive dhe 26 komunave Ministria e Mjedisit ka gjobitur krerët e 16 bashkive dhe 25 komunave, pasi nuk kanë zbatuar ligjin për “menaxhimin e in
PD-ja e komunave dhe PS-ja e bashkive Sipas të dhënave të fundit të KQZ-së, tregojnë se PD ka një avantazh të gjerë në komuna. Ndërsa PS ka avantazh në bashki
Marrëveshja PD-LSI, ndarja e bashkive për 8 majin Marrëveshja elektorale mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për zgjedhjet e 8 majit është drejt
Rama takon krerët e bashkive socialiste Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama po zhvillon në këto momente një takim me krerët e bashkive socialiste. Takimi p
Rama: Vendimi per uljen e taksave do te kete efekt negativ per buxhetet e bashkive Ne momentin qe ka marre miratimin e qeverise projektligji per pergjysmimin e taksave per biznesit e vogel, i menjehershe