Stankovic ironizon Juventusin: Ka investuar miliona dhe nuk arriti të bëhet si Interi

Interi dhe Juventusi kanë një rivalitet të madh, sidomos pas titullit të vitit 2006 kur zikaltërit e fituan në tavolinë pas shpërthimit të “Calciopolit”.

Ish-mesfushori i Interit, Dejan Stankovic ka folur për Sky Sport, ku ndër të tjerash ka thënë se Juve po investon shumë për të arritur atë që Interi e bëri në vitin 2010.

“Lazio 1999 ose Inter 2010? Ata janë dy data të ndryshme. Ka pothuajse një dekadë. ndryshimet e futbollit çdo vit. Kishin dy ekipe të vështira: në epokën e Cragnotti ne fituam edhe pak, fituam një titull kampionati dhe një Kupë të Kupave, por mund të kishim bërë edhe më mirë. Me Interin kemi bërë histori. Me kalimin e kohës shoh çfarë ne kemi bërë. Aktualisht, Juventus ka investuar shumë dhe nuk ka qenë në gjendje të përsërisë një gjë të tillë. Për të fituar tripletën? Ajo mbetet në histori “, ka thënë Stakovic.

Në vitin 2010 Interi arriti të fitoj Ligën e Kampionëve, Serie A dhe Kupën e Italisë në një sezon të vetëm.


Shtuar 5.04.2020 20:55