Sarri injoron ish-skuadrën: Kur luan Napoli, unë dal për ta shëtitur qenin

Maurizio Sarri e ka vlerësuar ndeshjen e djeshme të Juventusit si më të mirën e sezonit.

Trajneri italian ka thënë se po ndihet i lumtur që skuadra e tij ka rritje në vazhdimësi të formës dhe se të gjithë lojtarët tani janë në element.

Sarri ka thënë se afati i janarit është i mbyllur për Juventusin ngase vlerëson se skuadra e tij nuk ka nevojë për transfere.

Kur është pyetur për ndeshjen Napoli-Interi, Sarri ka dhënë përgjigje interesante.

“Nuk e kamë parë ndeshjen, ngase kur luan Napoli unë e vë jashtë për ta shtëtitur qenin tim Ciron” ka thënë trajneri i Juventusit.


Shtuar 7.01.2020 08:03