Tërmet i fuqishëm shkund Porto Rikon (FOTO LAJM)

Puerto Riko u godit dje nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter.

Tërmeti ra në orën 5.32 të mëngjesit, me thellësi 5 km.

Fatmirësisht deri më tani nuk ka pasur raportime për humbje jete dhe as për të lënduar rëndë, por dëmet materiale kanë qenë të shumta.


Shtuar 7.01.2020 08:06