Merr fund pritja, Wenger të kombëtarja e madhe?

Arsene Wenger është ofruar për zëvendësimin e Ronald Koeman në postin e selektorit të Holandës.

Ronald Koeman së shpejti pritet të zyrtarizohet si trajner i ri i Barcelonës.

Largimi i tij nga posti i selektorit të Holandës për të marrë drejtimin e skuadrës nga Camp Nou mund të përcillet me angazhimin e një prej trajnerëve më të njohur në botë te ekipi i “Tulipanëve”.

“Fox Sports” raporton se Arsene Wenger i është ofruar Federatës së Futbollit të Holandës (KNVB) në lidhje me zëvendësimin e Koemanit.

Wenger ka qenë pë angazhim prej largimit nga Arsenal në maj të vitit 2018 kur skadoi kontrata e tij me klubin londinez.

Aktualisht, francezi ka një rol në FIFA dhe angazhime si analist i ndeshjeve të futbollit.


Shtuar 18.08.2020 08:37