Ka luajtur me shumë legjenda, Beckham zgjedh më të mirin

David Beckham ka zbuluar se lojtari më i mirë që ka luajtur është Zinedine Zidane.

45-vjeçari u largua në vitin 2003 nga Manchester United, duke kaluar te Los Blancos për një shumë rreth 25 milionë euro.

Dhe Beckham ishte njëri ndër galaktikat e Madridit, së basku me Ronaldo Nazarion dhe Luis Figon.

“Zidane është një zotëri dhe të luaja me të ishte shumë speciale. Për mua, që të jesh lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur, ai është personi më i mirë në botë”, ka thënë Beckham.


Shtuar 9.05.2020 19:07