Italia trondit sërish: Sot 2989 të prekur dhe 345 të vdekur!

Mnistria italiane e Shëndetësisë evidenton se 24 orët e fundit janë infektuar edhe 2989 persona, kurse kanë humbur jetën 345 vetë.

Të dhënat tregojnë se ka shkuar në 30969 numri i përgjithshëm i personave të prekur.

Ndërsa ka arritur në 2490 shifra totale e të vdekurve.

Shifrat tregojnë se nga numri i përgjithshëm i të prekurve sot janë shëruar 192 njerëz.


Shtuar 17.03.2020 17:37