Plagosje me thikë në zemër të Tiranës, autori në arrati

Një 29-vjeçar ka përfunduar në spital, pasi është sulmuar me thikë gjatë natës rreth orës 02:10 te shëshi “Skënderbej” në Tiranë.

Uniformat blu bëjnë me dije se i riu është jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq mësolhet se autori i sulmit është arratisur nga vendngjarja. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tij.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 27.01.2023, rreth orës 02:10, te sheshi “Skënderbej”, një shtetas ende i paidentifikuar ka goditur me mjet prerës thikë, shtetasin O. D., 29 vjeç.

Si pasojë 29-vjeçari është dëmtuar dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimim dhe kapjen e autorit.

/albeu.com/