Mbyllet Kategoria Superiore, ja verdiket e sezonit (FOTO LAJM)

Janë luajtur ditën e sotme 5 sfidat e vlefshme për javën e fundit të Kategorisë Superiore, ku u regjistruan plot 22 gola.

Për sa i përket verdikteve, Teuta është skuadra kampione. Durrsakët fituan titullin pas plot 27 vitesh, duke lënë pas Vllazninë, që u rendit në vendin e dytë, falë golavarazhit.

Ndërkohë që Partizani dhe Laçi plotësuan katërshen e skuadrave që fituan të drejtën për pjesëmarrjen në Europë sezonin e ardhshëm.

Për sa i përket fundit të renditjes, Apolonia dhe Bylisi nuk kanë mundur të sigurojnë dot qëndrimin në elitën e futbollit shqiptar, teksa Kastrioti do të luajë ndeshje shtesë në “Play-Out” me Tomorin.

Tirana dhe Kukësi zhgënjyen këtë sezon duke u renditur në mesin e renditjes, ndërkohë që Skënderbeu arriti t’ia hidhte paq duke shpëtuar direkt.

KATEGORIA SUPERIORE, JAVA E FUNDIT

Kukësi-Kastrioti 1-2

(Ibraimi 88′ / Devid pen. 45′, Daci 87′)

Bylis-Partizani 2-3

(Spahiu 25′, Beji 70′ / Cara 34′, Cardoso 62′, Selita 89′, Mala 90′)

Vllaznia-Laçi 2-0

(Marku pen. 25′, Dilaver 59′)

Teuta-Apolonia 6-1

(Bregu 16′, 49′, L.Vila 27′, 65′, Arapi 77′, Plaku 90+1′ / Mihana 34′)

Tirana-Skënderbeu 3-1
(Seferi 30′, 87′, Gjumsi 41′ / Pusi 44′)

 

Shtuar 26.05.2021 07:05