Artan Hoxha nxjerr “skifterin” në kërkim të fushave me hashash në jug

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shfaqet pranë zonave të mbjella me kanabis në vend.

Ai ironizon ccfarë ndodh me këtë fenomen në vendin tonë, ndërkohë që quan skifter dronin me të cilin lokalizoi objektivin.

Narcokulture 2020

Gjen mor gjen. Po te kerkosh, patjeter qe gjen.
Sigurisht, me qetesi e dashuri, ndryshe ndonje tufe me “qen stani”, te pret rrugen…
Po me pergatitje te larte psikologjiko-teknike dhe me nje variant te mire taktik, suksesi eshte nga ana jone🤪🤪🤪
Hapi 1)-Fillimisht kapim lartesite, qe te ndihmojne si pika vrojtimi.

Hapi 2)-Identifikojme zonen e rrezikut dhe leshojme skifterin(dronin) nga ajri, me qellim lokalizojme objektivin dhe zbulojme sistemin e sigurise…

Hapi 3)-Sapo skifteri(droni) kap “gjahun” dhe na njofton se rojet u hutuan dhe leshuan sinjalin “po vijne te zinjte”(nofka per FNSH, Forcat e Nderhyrjes se Shpejte), leshohemi me vigjilence te larte drejt lugines…

Ne te vertete, drejt “livadhit” nuk po zbarkojne “te zinjte” e FNSH-se, per fat “te mire”, jane te “zinjte” e murrme 🤣🤣🤣
Vape behari, Permet-Kelcyre, lugina rreze vargmalit Trebeshine-Dhembel-Nemerçke..

Ne ditet ne vazhdim, nje material i plote, ne ABC NEWS, per sezonin e narcokultures 2020.

I vetmi sektor, qe jo veten nuk kerkoi page lufte nga paketat e ndihmes Rama-Ben Ahmetaj, por ka hapur me mijera vende pune dhe ka kryer investime serioze, mbase me te fuqishmet gjate ketij viti, ne Shqiperi…

Si ka thene komandanti:
“jo se nuk ka pune, por nuk kemi profesioniste”..🤪
Ne rastin konkrete batuta eshte:
“Kur ka profesioniste, i gjejne pune vetes”…


Shtuar 18.07.2020 10:27