Dasma përfundon në tragjedi, nusja hidhet nga ballkoni pasi dhëndri vrau veten

Dhëndri 32-vjeçar u vetëvra në krahinën Ujjain në Indi pasi ishte gjetur i helmuar në makinën e vet të përplasur.

Ai kishte lënë një letër vetëvrasjeje ku fajësonte dy inxhinierë lokalë për të cilët thoshte se e kishin persekutuar në punë.

Gruaja e tij, studente mjekësie në të 20-at, e pllakosur nga dhimbja tha në një shënim se donte të bashkohej me burrin e saj dhe ishte hedhur nga ballkoni i një qendre tregtare në Indore, në perëndim të Indisë.

Ajo i mbijetoi hedhjes por po trajtohet në spital me plagë të rënda në kokë e në këmbë, sipas mediave lokale.

Çifti ishin martuar vetëm dy javë më parë.

Pas vdekjes së dhëndrit, babai i nuses erdhi për ta marrë atë në shtëpinë e prindërve në Faridabad.

Nusja tentoi vetëvrasjen pak para se ata të merrnin avionin e kthimit.

Një zëdhënës i policisë tha: “Është një tentativë vetëvrasjeje. Gruaja është shtruar në spital, jemi duke hetuar çështjen”.

Deri tani nuk është bërë asnjë arrestim.


Shtuar 14.09.2020 14:53