Funksioni që të gjithë prisnin: WhatsApp merr një super vendim për ju

Siç qëndron, kur dikush largohet nga një bisedë në grup, WhatsApp njofton largimin e tij për të gjithë grupin, duke e bërë shumë publik aktin e largimit.

WhatsApp zyrtarisht lejon deri në 256 persona që të bashkohen në një grup të vetëm chat, gjë që gjithashtu mund të çojë në shumë lëvizje përpara dhe mbrapa gjatë një bisede, gjë që mund të bëhet një shpërqendrim për anëtarët e tjerë, shkruan albeu.com marrë nga Marca.

Për të përmirësuar situatën, një veçori beta e zbuluar nga WABetainfo i lejon përdoruesit të largohen nga një bisedë në grup në mënyrë të tillë që të njoftohen vetëm administratorët e grupit.

Si zakonisht, WhatsApp nuk ka ofruar asnjë detaj se kur do të publikohen këto veçori të reja. Publikimi i fundit i madh ishte në fillim të këtij muaji dhe përfshinte reagime emoji, transferime më të mëdha skedarësh dhe grupe më të mëdha. /albeu.com/

Shtuar 19.05.2022 19:14

Tags: