ZYRTARE/ Dështon Argjentina, merret vendim: Ja ku do të zhvillohet Kupa e Amerikës

Copa America do të luhet në Brazil.

Ka qënë CONMEBOL që ka konfirmuar se ky shtet do të  jetë vend pritës për kompeticionin.

Vlen të theksojmë se fillimisht ishte menduar që Argjentina dhe Kolumbia do të jenë organizatoret, por rritja e numrit të rasteve me Coronavirus tek argjentinasit dhe protestat e shumta politike në tokën kolumbiane bënë që të ndryshohej plani, e të mendohej për tjetër vend.

Në Brazil nuk kanë tanimë kohë për të humbur, pasi duhet të fillojmë përgatitjet, në mënyrë që të jenë të gatshëm për të mirëpritur kompeticionin e Copa America, e cila fillon nga 11 qershori deri me 10 korrik.


Shtuar 31.05.2021 17:16