Zbulohen dy prioritetet e Juventusit për sezonin e ri, rinovimi me Dybala dhe zgjatja e huazimit të Moratas

Drejtuesit e Juventusit me mision i dyfishtë: rinisjen e bisedimeve me “enturage”-in e Paylo Dybalas për të gjetur një zgjidhje në lidhje me rinovimin shumë të nevojshëm të kontratës, në të njëjtën kohë, zgjatjen e huazimit të Alvaro Moratas nga Atletico Madridi.

Në Continassa, në fakt, kanë vendosur të vazhdojnë me sulmuesin spanjoll, i cili shënoi 20 gola në 44 paraqitje këtë sezon. “Zonja e Vjetër”, në bazë të marrëveshjes, për të cilën ra dakord verën e kaluar, duhet të paguajë 10 milionë euro të tjera për huazimin.

Në këtë rast, vullneti i Massimiliano Allegri do të jetë vendimtar. Trajneri toskan, në të kaluarën, ka pasur mundësinë ta kishte nën urdhrat e tij sulmuesin madrilen. Pra, vazhdimësia, konsiderohet thelbësore për të hapur një cikël të ri, gradualisht. Morata, nga ana e tij, kurrë nuk ka fshehur dëshirën për të qëndruar në kryeqendrën piemonteze.


Shtuar 31.05.2021 08:53