Xhaka dhe Shaqiri do të ndeshen kundër origjinës së tyre (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Kosovës do të luajë një ndeshje miqësore me Zvicrën.

Në këtë mënyrë, lojtarët shqiptarë që aktivizohen me kombëtares zviceriane si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të kenë mundësinë të luajnë kundër përfaqësueses së vendit të tyre.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Zvicrës, ku njoftohet se kjo përballje do të luhet më 29 mars në Zurich.

Zvicra përveç Kosovës do të luajë edhe me Anglinë në mars. / h.ll/albeu.com

 

Shtuar 17.01.2022 18:10