Wijnaldum pranë “divorcit” me PSG, klubi anglez tregon interes për të

Historia e dashurisë mes Georginio Wijnaldum dhe Paris Saint-Germain nuk u ngrit kurrë dhe, sipas ‘Sky Sports’, mesfushori holandez është gati të largohet nga Franca.

Në fakt, në verë, ish-lojtari i Liverpool-it do të shtyjë për lamtumirë dhe nuk mund të përjashtohet një rikthim në Premierligë.

Sipas mediave britanike, një nga skuadrat më të bindura për t’u fokusuar te mesfushori është Arsenali i Artetës. /h.ll/albeu.com

 


Shtuar 8.01.2022 20:20