VIDEO / Stadiumi i Gjilanit do të ketë mbi nëntë mijë ulëse

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka prezantuar sot projektin e stadiumit të qytetit.

Hyseni ka bërë të ditur se kostoja e këtij projekti është 15 milionë euro, teksa do të ketë mbi nëntë mijë ulëse, transmeton Klankosova.tv.

“Tashmë janë trajtuar dy ankesa dhe presim përgjigjen e OSHP për të vazhduar me shpalljen e fituesit dhe fillimin e punimeve. Pas shumë sfidave, stadiumi po jetësohet! Projekt final e zbatues, buxheti i siguruar, mbi 9000 ulëse, kategoria IV, stadium modern”, ka thënë Hyseni. /klankosova/


Shtuar 12.02.2024 13:01