UEFA prezanton trofeun e “Conference League”, peshon 11 kg (VIDEO)

Sezonin e ardhshëm do të filloj një garë e re nën ombrellën e UEFA-së.

Conference League do të jetë kompeticioni i tretë i UEFA-së për klubet evropiane.

Skuadrat pjesëmarrëse do të luajnë për një trofe të ri, të cilin UEFA tani e ka zbuluar për publikun.

Duke qëndruar i gjatë 57.5 cm dhe peshë 11 kg, trofeu përbëhet nga 32 verikale gjashtëkëndëshe – një për secilën skuadër në fazën e grupeve të garës – gjarpërues dhe lakues nga baza e trofeve.

Forma e lakuar e shtyllave kurrizore u frymëzua nga fluturimi i një futbollisti ndërsa drejtohej drejt golit – momenti përfundimtar i optimizmit për tifozët.

Baza dhe pjesa e sipërme janë bërë nga bronzi të punuar me dorë me një efekt çeliku galvanik mat, ndërsa kanë një përfundim argjendi me shkëlqim.


Shtuar 24.05.2021 13:30