Tifozët e Real Madrid kanë emëruar lojtarin më të mirë të skuadrës këtë sezon, nuk është Vinicius

Madje as Benzema. Real Madridi shpenzoi 100 milionë euro për Aurelien Tchoumeni dhe francezi duket se është në lartësinë e detyrës.

Shumica e madrilenëve në Twitter besojnë se ai është bërë lojtari më i mirë i Real Madridit pas 4 ndeshjeve këtë sezon.

ZZ: “Tchuameni është për t’u lavdëruar. Ai ishte lojtari ynë më i mirë këtë sezon”.

Houssam Gammoudi: “Tchuameni është një lojtar i jashtëzakonshëm. Ajo që bëri në 4 ndeshje i ktheu 100 milionë funte në kikirikë. Ai është lojtari më i mirë i Madridit këtë sezon”.

Los Blancos në La Liga TV: Tchuameni ishte i jashtëzakonshëm. Lojtari më i mirë i pjesës së parë dhe ndoshta lojtari më i mirë i Real Madridit këtë sezon”.

$bigD: “Tchuameni ishte lojtari ynë më i mirë këtë sezon.”

Greeη Machiηe: “Tchouameni është ndoshta lojtari më i mirë i Madridit këtë sezon. Ajo që bëri në 4 ndeshje është e pabesueshme”.

Ai do të vërejë se francezi mori një vend pas shitjes së mesfushorit mbrojtës Casemiro te Manchester United, braziliani konsiderohej një nga lojtarët kryesorë në sistemin e Ancelottit.

A jeni dakord me fansat në vlerësimin e tyre për Tchuamenin? Cili është lojtari më i mirë i Real Madridit sipas jush? /albeu.com/