Super talent dhe yll në Holandë, Juventus merr 19-vjeçarin nga PSV

Juventusi është shumë pranë marrëveshjes me supertalentin e PSV-së, Mohamed Ihattaren.

19 vjeçari holandez po llogaritet si pasardhësi i Ronaldos te Juventusi.

Ihattaren është mjaft i pëlqyer nga drejtuesit e gjigantit italian, ndërsa ata ndodhën në Holandë ku janë duke punuar që të mbyllin marrëveshjen sa më shpejt që të jetë e mundur.

Mohamed Ihattaren luan prapa sulmuesve, por di të luaj edhe në të dy krahët e sulmit.

 


Shtuar 30.08.2021 21:05