Spanjë- Suedi, formacionet zyrtare

Grupi B rezervon një super sfidë, atë mes Spanjës dhe Suedisë e vlefshme për kualifikueset për Botërorin, Katar 2022.

Një ndeshje e cila do të përcaktojë se cila prej dy skuadrave do të sigurojë kualifikimin direkt dhe cila në Play-off, me Spanjën që është në avantazh sepse luan për dy rezultat, pasi  edhe barazimi do ta mbante në vendin e parë

Formacionet zyrtare:

Spanjë: Simon; Azpilicueta, Laporte, Torres, Alba; Gavi, Busquets, Soler; Sarabia, Olmo, Rdt

Suedi: Olsen; Kraft, Lindelof, Nilsson, Augustinsson; Claesson, Olsson, Ekdal, Forsberg; Kulusevski, Isak. r.t/albeu.com

 


Shtuar 14.11.2021 19:54