Si e përjetoi Ten Hag mosbashkimin e Ronaldos me ekipin?

Sjellja e Cristiano Ronaldos tronditi të gjithë te Manchester United .

Sipas The Athletic, duke cituar një burim pranë Manchester United, klubi e quajti “tronditëse” zgjedhjen e momentit kur Ronaldo shpalli dëshirën e tij për t’u larguar.

Kjo ndodhi të shtunën mbrëma, dhe të hënën, Manchester United filloi stërvitjen para-sezonale. Atë ditë, Erik ten Hag i shpjegoi pjesës tjetër të ekipit se Ronaldo nuk u paraqit në stërvitje për shkak të problemeve familjare.

Ten Hag, si gjithë të tjerët, ishte i hutuar nga kjo situatë. Përveç kësaj, trajneri i ri i Manchester United mësoi se Ronaldo dëshiron të largohet, jo drejtpërdrejt nga lojtari, por nga një i huaj. Pavarësisht kësaj, Ten Hag besonte se Cristiano do të mbërrinte në Manchester United në kohë për stërvitje. /albeu.com/

Shtuar 9.07.2022 17:12