Shaqiri reagon pas eliminimit nga Spanja: Ishim kaq afër, faleminderit tifozëve për mbështetjen (FOTO LAJM)

Xherdan Shaqiri i cili shënoi golin e barazimit kundër Spanjës ka reaguar në rrjetet sociale.

Shaqiri nuk luajti në shtesa pasi u zëvendësua si pasoje e një dëmtimi, duke humbur kështu edhe penalltitë.

Ai ka falenderuar tifozët për mbështejtejt e madhe që i dhuruan kombëtares zviceriane gjatë Euro 2020.

Postimi i plote:

“Ishim kaq afër! Shumë krenar për çdo lojtar të këtij Ekipi! faleminderit vëllezërit e mi për këto emocione të mahnitshme gjatë Euro 2020. Faleminderit shumë tifozëve në shtëpi dhe në botë për mbështetjen e mahnitshme. /albeu.com/


Shtuar 2.07.2021 22:35