Tërmet në Greqi, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter lëkundi mbrëmjen e sotme Greqinë.

Sipas Institutit Gjeodinamik, lëkundja ndodhi në afërsi të Kretës dhe thellësia është llogaritur 5 km.

Deri më tani, fatmirësisht, nuk është raportuar për dëme në njerëz apo materiale./albeu.com

Shtuar 2.07.2021 22:23

Tags: ,