Sërish probleme për Benjamin Mendy

Mbrojtësi i Manchester City , Benjamin Mendy , është akuzuar për dy akuza të tjera për përdhunim dhe tani përballet me gjashtë akuza në total, tha policia të martën.

Mendy është thirrur të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës së Stokportit të mërkurën , tha forca e policisë në qarkun verior anglez të Cheshire. Fituesi i Kupës së Botës në Francë tashmë do të dalë në gjyq më 24 janar pasi u akuzua në gusht për katër akuza për përdhunim dhe një për sulm seksual .

Mendy, të cilit iu refuzua lirimi me kusht dhe është në burg , iu bashkua Cityt nga Monaco në vitin 2017 dhe ka fituar tre herë Premier League dhe dy herë Kupën e Ligës angleze./h.ll/albeu.com


Shtuar 16.11.2021 13:59