Serie A publikon kalendarin për sezonin 2022/23, ja kur luhet derbi i Milanos

Serie A tashmë ka publikuar kalendarin e ndeshjeve për edicionin 2022-23, sezon ky që fillon më 13 gusht dhe përfundon më 4 qershor.

JANË ZBULUAR DATAT E DERBIT TË MILANOS

Ndeshja e para do të luhen më 4 shtator dhe ajo e kthimit më 5 shkurt.

14 Gusht 2022 (java e parë)