Rregullatori i mesfushës së Real Madridit, sa vjeç mbush sot “tanku” gjerman?

Ylli gjerman i Real Madridit, Toni Kroos,  feston sot ditëlindjen e tij të 32. Mesfushori vazhdon të jetë një lojtari kyç i “galaktikëve” edhe këtë sezon.

Carlo Ancelotti vazhdon të mahnitet nga cilësitë e tij pavarësisht se mosha tani nuk premton shumë.  Ai është cilësuar si rregullatori i mesfushës së bardhë, pasi dhe bashkëlojtarët e tjerë janë shprehur se ata e luajnë lojën sipas ideve të tij.

32-vjeçari prej disa vitesh nuk është më pjesë e kombëtares Gjermane, duke u fokusuar vetëm tek klubi Chamartin ku shpreson edhe të mbyllë karrierën.

Kroos ishte në fushë në humbjen e minimale të Real Madridit ndaj Getafes në ndeshjen e parë të vitit 2022. Një humbje që mund të komplikojë vendin e parë në  La Liga. /albeu.com

 


Shtuar 4.01.2022 12:00